Ugrás a kezdőoldalra Ugrás a tartalomhoz Ugrás a menüre

Átadták a Gizella-díjakat

2008. május 10. 20:37
Ma késő délután elérkezett a Gizella-napok városunk szempontjából legfontosabb eseménye, a Gizella-díjak átadása. Anyagi, szellemi és művészeti értékteremtő munkájának elismeréseképpen idén Somfai Balázs, a Veszprém Megyei Levéltár igazgatóhelyettese, dr. Tóth Dezső helytörténész és a néptánctól 25 év után visszavonult Uglik László néptáncos, A Veszprém Táncegyüttes tagja vehette át a város elismerését. Városunk tiszteletbeli polgára pedig Elisabeth Alemany lett, aki sokat tett a Bottrop-Veszprém testvérvárosi kapcsolatért.


Kulturnemzet azt jelenti, hogy tud és akar értéket teremteni – mondta ünnepi beszédében Debreczenyi János. A polgármester kiemelte: Gizellának nagy szerepe van abban, hogy máig is itt lehetünk Európa közepén. Európában, mely színesedik, egyik színfoltjának pedig Magyarországnak kell lennie. Ez pedig úgy valósulhat meg, hogy elfogadjuk elődeink értékrendjét, és újakat teremtünk, amiket majd utódaink tartanak tiszteletben – hangsúlyozta Debreczenyi János. Világhírű operaénekesünk, Miklósa Erika Kodály Zoltán dalgyűjteményéből énekelt összeállítást, majd bemutatkoztak a régió királyi városai: Székesfehérvár, Tata, Várpalota és Veszprém.

További fotók a díjátadásról a képgalériában:
http://www.vehir.hu/kepgaleria/kiallitasok+rendezvenyek/2008-05-11/atadtak+a+gizelladijakat.html 
 

Zatkalik András

A következő oldal tartalma a kiskorúakra káros lehet.

Ha korlátozná a korhatáros tartalmak elérését gépén, használjon szűrőprogramot!

Az oldal tartalma az Mttv. által rögzített besorolás szerint V. vagy VI. kategóriába tartozik.