Ugrás a kezdőoldalra Ugrás a tartalomhoz Ugrás a menüre
2026. március 4. Kázmér
Veszprém
7°C
2026. március 4. Kázmér
Veszprém
7°C

Csökken a távhő ára

2009. november 4. 10:43
A nettó hődíjak közel 10 százalékkal csökkennek Veszprémben. Már a decemberi számlákon látható lesz a különbség.

Augusztusban még arról írtunk, nem csökken ősszel Veszprémben a távhő ára, ma mégis kedvező változásokról számolt be Debreczenyi János polgármester.

- Ezzel havonta körülbelül ezerötszáz, egy fűtési szezonban tízezer forinttal kevesebbet kell majd a fűtésért fizetni közel nyolcezer veszprémi lakásban - mondta el a polgármester szerda reggel tartott sajtótájékoztatóján. Hozzátette, amennyiben a kormány terveihez híven csökkenteni fogja a távhő forgalmi adóját, akkor ismét módosulni fognak az árak. – Természetesen nem fogjuk figyelmen kívül hagyni azt sem, ha az áfacsökkenés mellett megemelik a gáz hatósági árát. Így lehetséges, hogy a következő időszakban többször módosul majd a postás által bedobott számlán szereplő összeg, ám ez nem a mi közvetlen döntésünk következménye. Annyi bizonyos, hogy ezen árcsökkentés után, mi 2010 évvégéig nem kívánunk változtatni a távhő árán.

Horváth Zoltán, a VKSZ. Zrt.  képviseletében elmondta, a csökkentés körülbelül bruttó nyolcvan millió forint bevételkiesést jelent a cég számára, azért engedhetik mégis meg, mert sikerült alacsonyabb beszerzési áron gázt vásárolniuk. Ennek az is az eredménye, hogy nem kell tartani az egyéb szolgáltatások áremelésétől sem. Csak a hulladék-gazdálkodás kivétel, ahol egy teljesen új rendszert vezetnek be.

Tiger Szabolcs
további cikkek
Kivételes ajánlatokkal várja az érdeklődőket a veszprémi Ring Autó a SEAT nyílt hetén március 2. és 7. között közélet Kivételes ajánlatokkal várja az érdeklődőket a veszprémi Ring Autó a SEAT nyílt hetén március 2. és 7. között Amikor az ember új autó vásárlásán gondolkodik, a megbízhatóság, a kényelem és az ár-érték arány tökéletes egyensúlyát keresi, amit a veszprémi Ring Autó legújabb kampánya maradéktalanul elhoz a vásárlóknak. A SEAT márka iránt érdeklődők számára a kereskedés nyílt hete keretében nyílik kiváló alkalom arra, hogy testközelből is megismerjék a paletta legvonzóbb darabjait. A bemutatóteremben a figyelem középpontjába ezúttal a spanyol gyártó egyik legnépszerűbb modellje, a SEAT Leon kerül, amely lenyűgöző felszereltséggel és most rendkívül kedvező feltételekkel vihető haza. tegnap 16:03 Szijjártó Péter közös lakossági fórumot tartott Hegedűs Barbarával Várpalotán közélet Szijjártó Péter közös lakossági fórumot tartott Hegedűs Barbarával Várpalotán A brüsszeli mesterterv megakadályozásának neve Magyarország és Orbán Viktor, ha ugyanis a jelenlegi nemzeti kormány marad hatalmon, akkor hazánk folytatni fogja szuverén, nem megalkuvó politikáját - közölte Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter hétfőn Várpalotán. tegnap 16:03 Norbi és Réka megmozgatta Veszprémet közélet Norbi és Réka megmozgatta Veszprémet Hétfő este Veszprémbe érkezett a Norbi és Réka Fitt Roadshow. A Március 15. utcai sportcsarnok teljesen megtelt a fitneszházaspár ingyenes közös edzésén, ahol minden generáció képviseltette magát, elképesztő energiával és jó hangulattal töltve meg a csarnokot. tegnap 14:48

A következő oldal tartalma a kiskorúakra káros lehet.

Ha korlátozná a korhatáros tartalmak elérését gépén, használjon szűrőprogramot!

Az oldal tartalma az Mttv. által rögzített besorolás szerint V. vagy VI. kategóriába tartozik.