A másfél éve zárva tartó Latinovits Zoltán Játékszín felújítása mintegy 7 millió forintba került. A munkálatok júliustól augusztusig tartottak, melyek során elsősorban belső építészeti átalakításokat végeztek az épületben.
- Büszkék vagyunk arra, hogy ha csak rövid ideig is, de magunkénak tudhattuk Latinovits Zoltánt, akinek a veszprémi színházi szerepei és rendezései egyaránt országos hírűek voltak. Ugyanilyen büszkék vagyunk arra is, hogy testvére, Bujtor István szűk két esztendőre velünk volt, és a színház jó gazdájaként meg tudta teremteni az anyagi feltételeket, hogy a Játékszín újra megnyílhasson. Nélküle ma biztosan nem állnánk itt, hiszen szívügye volt ez a hely, szakmai okokból és testvére emléke miatt is - mondta el Talabér Márta, a megyei közgyűlés alelnöke a hétfői megnyitón.
Az ünnepségen Eperjes Károly, a Petőfi Színház művészeti tanácsadója bejelentette, kezdeményezik a megyegyűlésnél, hogy a játszóhelyet a jövőben Bujtor-Latinovits Játékszínnek nevezzék. Elmondta, később a két névadó emlékére közös kiállítás is nyílna az előtérben, valamint az épület falára a Latinovits emléktábla mellé Bujtor István bronzplakettjét is szeretnék elhelyezni.
Az avatószalagot Eperjes Károly, Frenreisz Károly, Bujtor István testvére és özvegye, Judit asszony, valamint Bujtor Anna és Balázs, az elhunyt színművész gyermekei vágták át. A megnyitón Kőrösi Csaba, a színház művésze Latinovits Zoltán Ködszurkáló című művéből olvasott fel részleteket.
A Játékszínben november 13-án kezdődik az évad, Gáspár Sándor és Kerekes Éva színművészek a Pulóvergyűjtő című darabot mutatják be.