Ugrás a kezdőoldalra Ugrás a tartalomhoz Ugrás a menüre
2025. december 5. Vilma
Veszprém
7°C
2025. december 5. Vilma
Veszprém
7°C

Pünkösdi borünnep a Nivegy völgyben / "A rendszerváltás óta a legdinamikusabban fejlődő terület a borászat"

2008. május 12. 14:11 // Forrás: www.veszpremmegye.hu
A Nívegy-völgyi borokat ünnepelték Szentantalfán a hosszú hétvégén, megnyitott a bormúzeum és felavatták az idei borlovagokat. A borászat rendkívül jelentős térségünkben, hiszen turizmusunk egyik kiemelkedő vonzereje a Balaton-felvidéki bor, - hangzott el a megnyitón.
A borünnepet Péringer Miklós elnök vezetésével hagyományteremtő céllal május 9-11 között másodszor rendezte meg a Záka-Nivegy-völgyi Borút Egyesület a Balaton-felvidék egyik legszebb vidékén, a borairól és vendégszeretetéről híres térségben, amelyhez Balatoncsicsó, Óbudavár, Szentantalfa, Szentjakabfa, Tagyon és Zánka tartozik. Az itteni gazdák évente összesen 20 ezer hektoliter bort állítanak elő.

Az ünneppel legfőbb céljuk, hogy a Nivegy-völgyben, lenyűgöző környezetet és finom borokat kínáljanak a vendégek számára. Az eseményhez számtalan egyéb, térséget népszerűsítő programot társítottak. A környéken tucatnyi alkotóművész él, akik  a Pünkösdi ünnepek alatt nyitott portákkal várják az érdeklődőket. Megnyitották pincéiket a helyi borút tagjai is, akik borkóstolóval, ízletes vacsorával várják a vendégeket pincéikben, éttermeikben, fogadóikban.



A szombati megnyitón Lasztovicza Jenő elnök úgy vélekedett, hogy a rendszerváltás utáni időszak egyik legdinamikusabban fejlődő területe a borászat. Örvendetes, hogy más országokhoz hasonlóan Magyarországon is
egyre inkább előtérbe kerül az igényes borfogyasztás, amely jelentősen fellendítheti a hazai eladást. Az elnök elismeréssel beszélt a Nivegy-völgyi borosgazdák munkájáról, borairól, melyek egyre ismertebbek és keresettebbek a piacon. A turizmus kiemelkedő szerepet vállalhat a borok értékesítésében -  hangsúlyozta.

Dr. Bóka István Balatonfüred polgármestere elismeréssel beszélt az itteni borokról, üdvözölte a rendezvényt, mely meghatározó az idegenforgalom fellendítésében. A Nivegy-völgyben a Pünkösdi ünnepek alatt Nagy Jenő országgyűlési képviselő megnyitja a bormúzeumot, ahol többek között útmutatást adnak a helyi és környékbeli pincékhez. Új borlovagokat avattak, borbált rendeztek, főző-, és borversenyt hírdettek, a hívőket misére várták a Szent Balázs templomban, az érdeklődőket a Nivegy-völgye legismertebb művészeti csoportjai szórakoztatták.


Füssy Angéla
további cikkek
Nyerje meg decemberi élményét a Vehírrel! közélet Nyerje meg decemberi élményét a Vehírrel! A nagy karácsonyi hajtás közepette segítünk egy kis kikapcsolódást csempészni a decemberi hetekbe. Nyereményjátékunkkal két különleges veszprémi élményre is belépőt nyerhetnek olvasóink: a CODE Digitális Élményközpontba és a Várbörtön Kiállításra. ma 16:43 Hétfőtől megvásárolhatóak a jövő évi autópálya-matricák közélet Hétfőtől megvásárolhatóak a jövő évi autópálya-matricák Hétfőtől elérhetőek lesznek a 2026-ra érvényes éves autópálya-matricák, a jövő évi éves országos és vármegyei e-matricák mellett az új terméknek számító éves M1 regionális úthasználati jogosultság is megvásárolható lesz a Nemzeti Útdíjfizetési Szolgáltató (NÚSZ) Zrt.-nél és a legtöbb viszonteladó partnerénél, online és offline módon is - közölte a NÚSZ Zrt. ma 10:47 Hippolyt: bemutatják Dolhai Attila első színházi rendezését közélet Hippolyt: bemutatják Dolhai Attila első színházi rendezését December ötödikén mutatja be a Veszprémi Petőfi Színház Nóti Károly-Zágon István-Eisemann Mihály Hippolyt, a lakáj című történetét, melyet Dolhai Attila Jászai Mari-díjas színész állított színpadra. Első színházi rendezése tehát a királynék városához kötődik, elsősorban erről kérdeztük a színész-rendezőt, a székesfehérvári Vörösmarty Színház igazgatóját. tegnap 22:52

A következő oldal tartalma a kiskorúakra káros lehet.

Ha korlátozná a korhatáros tartalmak elérését gépén, használjon szűrőprogramot!

Az oldal tartalma az Mttv. által rögzített besorolás szerint V. vagy VI. kategóriába tartozik.