2019. november 21. // Olivér névnap

A minőségi munka dicséri mesterét

2019. május 1. 21:00
A megyei labdarúgó I. osztály 25. fordulójában csapatmunkából jelesre vizsgázott a Tapolca együttese felett 9-0-s diadalt arató VLS Veszprém szerdán a Városi Stadionban.

A május elsejei pihenőnapnak hála a 25. fordulót megyei labdarúgó-szövetségünk kényelmesen szervezhette szerda délutánra. A feljutásra aspiráló, listavezető VLS Veszprém vendégül pedig ezúttal azt a Tapolcát fogadta, amelynél mindezidáig pontosan ötször több találatot jegyzett a bajnokságban.

S, ha már találatokról van szó: a mérkőzésen mesébe illett a kezdés, ugyanis Molnár Balázs jóvoltából már két perc után vezetett a VLS Veszprém (2. perc: 1-0). Az ezt követő negyedóra pedig bátran írható a motiváltság számlájára: Bencze János tizedikben jegyzett bombája (2-0) Molnár Marcell gólétvágyát fürgén, már a 13. minutumban (3-0) meghozta. Lehetőségük nem sok akadt a szerényebb játékerőt képviselő tapolcaiaknak, nem úgy mint Szabó Bencének, aki higgadtan értékesítette is azt (18. perc: 4-0). Nem túlzás azt álltani, s látszott is, hogy a találkozó sorsa immár eldőlt: sőt, a félidőt jelző sípszóig Gálfi jóvoltából tovább tágult a különbség (37. perc: 5-0).

Nagybetűs csapatként nyertek (Archív fotó)Nagybetűs csapatként nyertek (Archív fotó)

Stadionunk pázsitjára visszatérve, egy percig sem csorbult a veszprémi játék minősége: Gálfi a 66. percben már másodszor volt eredményes (6-0), még mielőtt a 72. minutumban mesterhármast szerzett (7-0). Nem sokkal később pedig Venczel Zoltán döntött úgy, hogy legalább egyszer ő is kaput zörget (82. perc: 8-0). Egy csöppnyi rosszindulat nélkül mondva, a szegény embert még az ág is valóban húzza: a rendes játékidő vége előtt eggyel, Ladányi öngólja állította be a 9-0-s VLS győzelmet.

Nem elfelejtendő, hogy Pető Tamás tanítványainek ezen a héten még egyszer harcba kell majd szállniuk: szombaton 15.00 órakor ugyanis Herendre utaznak.

Megyei I. osztályú labdarúgó-bajnokság, 25. forduló:
VLS Veszprém–TIAC VSE 9-0 (5-0)
Veszprém, Városi Stadion 200 néző. Vezette: Magyar (Gyürüsi, Gáspár).
Veszprém: Kis – Felber, Gulyás, Bencze (Simon, 64.), Molnár M. (Gálfi, 36.), Somogyi, Gunther (Domján, 69.), Szabó (Horváth, 67.), Rédling, Vass, Molnár B. (Venczel, 42.). Edző: Pető Tamás.
Gólszerzők: Molnár B. (2.), Bencze (10.), Molnár M. (13.), Szabó (18.), Gálfi (37., 66., 72.), Venczel (82.), Ladányi (89.).

Hogy látta a hazai technikai vezető?

Illés László: – Motivált kezdés, megfontolt játék, minőségi befejezés.

Utolsó módosítás: 2019. november 18. 11:13
labdarúgás férfi labdarúgó NB III Nyugati csoport, 2019/2020 16. 2019. november 24. 13:00 Sárvár, Városi Stadion Sárvár FC VLS Veszprém
labdarúgás férfi labdarúgó NB III Nyugati csoport, 2019/2020 15. 2019. november 17. 13:00 Érd, Sporttelep Érd VLS Veszprém 2-1
labdarúgás férfi labdarúgó NB III Nyugati csoport, 2019/2020 14. 2019. november 10. 13:30 Veszprém, Városi Stadion VLS Veszprém Hévíz 4-1
labdarúgás férfi labdarúgó NB III Nyugati csoport, 2019/2020 13. 2019. november 3. 13:30 Veszprém, Városi Stadion VLS Veszprém Balatonlelle 0-1
labdarúgás férfi labdarúgó NB III Nyugati csoport, 2019/2020 12. 2019. október 27. 13:30 Budapest, BKV Előre Stadion BKV Előre VLS Veszprém 0-0
Labdarúgás férfi labdarúgó NB III Nyugati csoport, 2019/2020 11. 2019. október 20. 14:00 Veszprém, Városi Stadion VLS Veszprém Mosonmagyaróvár 3-0
Labdarúgás férfi labdarúgó NB III Nyugati csoport, 2019/2020 10. 2019. október 12. 14:30 Nagykanizsa, Olajbányász Stadion Nagykanizsa VLS Veszprém 2-1