Ugrás a kezdőoldalra Ugrás a tartalomhoz Ugrás a menüre
2025. április 21. Konrád
2025. április 21. Konrád

Magyar kezdeményezésre magyar rendezés

2019. június 26. 10:31 // Forrás: MTI
Csütörtöktől vasárnapig a győri Audi Arénában rendezik az első junior torna-világbajnokságot.

Egy komoly sikert már a verseny kezdete előtt elkönyvelhet a Magyar Torna Szövetség (MATSZ), amely oroszlánrészt vállalt abban, hogy ennek a korosztálynak a sportág történetében először világbajnokságot rendeznek.

"Hatalmas sportdiplomáciai sikerként könyveljük el, hogy Magyarország otthont adhat a vb-nek, amelyet a nemzetközi szövetség kifejezetten magyar kezdeményezésre írt ki" - nyilatkozta Magyar Zoltán, a MATSZ elnöke.

Az eseményen 63 ország legjobbjai lépnek szerekhez, a magyar színeket a fiúknál Balázs Krisztián, Dobrovitz Ádám és Bátori Szabolcs képviseli, a tartalék pedig Kovács Márton lesz. A lányoknál Makovits Mirtill, Szujó Hanna és Szilágyi Nikolett indul, míg tartalékként Szmirnov Anna tagja a keretnek.

Fotó: MATSZ FacebookFotó: MATSZ Facebook

"Az utóbbi időszakban voltak egészségügyi problémáim, de most jól érzem magam, és jól ment az edzés is. A célom, hogy a lehető legjobban bemutassam a gyakorlataimat" - mondta Balázs Krisztián.

Puskás Jenő szakmai igazgató szerint amelyik nemzetek jók a felnőtt mezőnyben, azok junior korosztályban is jó versenyzőket neveztek, így erős csapattal érkeztek többek között az oroszok, az amerikaiak és a japánok is.

Szujó Hanna elárulta, nagyon jó a hangulat a csapatban, fantasztikus érzés számukra az új szereken edzeni, amelyeket erre a világbajnokságra gyártottak.

"Bízom benne, hogy mindent ki tudok hozni magamból ezen a héten" - fogalmazott.

A Stuttgartban gyártott tornaszerek 15 kamionnal érkeztek Győrbe, és a verseny után magyar tulajdonba kerülnek, azokat egyesületeknek adják használatra.


A világbajnokság programja:

csütörtök:
férfi egyéni selejtező, egyéni összetett döntő, férfi csapatverseny döntő

péntek:
női egyéni selejtező, egyéni összetett döntő, női csapatverseny döntő

szombat:
szerenkénti döntők: férfi talaj, lólengés, gyűrű, illetve női ugrás, felemáskorlát

vasárnap:
szerenkénti döntők: férfi ugrás, korlát, nyújtó, illetve női gerenda, talaj

vehirsport.hu
további cikkek
DA408700 V k (1)
DA408700 V k (1)
DA408700 V k (1)
Vízen repülni márpedig lehetséges! Ezt már az első nap bebizonyították Balatonalmádiban, ahol cütörtökön rajtolt el a CoreComm Balaton Solar Boat Challenge verseny. A nevező tíz csapat közt ott van a Pannon Egyetem napelemes hajója is, a felsőoktatási intézmény pedig a házigazdája is versenynek. Annak a technikai sporteseménynek, amit ezelőtt Monaco kikötőjében tartottak.   2023. augusztus 24. 23:48
MEGVALÓSULT A „MOZDULJ KÖZÉP-DUNÁNTÚL!” CÍMŰ PROJEKT 2021. december 30. 11:15
7OzFd9v22g3dP0E3s
7OzFd9v22g3dP0E3s
7OzFd9v22g3dP0E3s
Átlátszó pormaszkunk és mindenhova követő teniszlabdánk is lehet a jövőben A 2020-as CES-en bemutatták azt is, hogy a jövőben lehet egy házi BB-8-ünk, vagy akár szövetvárosba is költözhetünk. Aki akar, tiszta levegőt is szívhat. 2020. január 13. 17:23
23381544_1627510_e9c6b1f83234552cc4f42bf150ba8720_wm
23381544_1627510_e9c6b1f83234552cc4f42bf150ba8720_wm
23381544_1627510_e9c6b1f83234552cc4f42bf150ba8720_wm
Rekord összeget költhetnek a vásárlók idén decemberben Az Országos Kereskedelmi Szövetség (OKSZ) várakozása szerint decemberben a teljes hazai kiskereskedelmi forgalom túllépheti az 1200 milliárd forintot, a szervezet 5 százalék körüli növekedésre számít az előző év azonos hónapjához képest. 2019. december 24. 12:05

A következő oldal tartalma a kiskorúakra káros lehet.

Ha korlátozná a korhatáros tartalmak elérését gépén, használjon szűrőprogramot!

Az oldal tartalma az Mttv. által rögzített besorolás szerint V. vagy VI. kategóriába tartozik.