Az ellenzéki összefogás (DK-Jobbik-LMP-MSZP-Momentum-Párbeszéd) sajtótájékoztató keretében fejtette ki véleményét az egészségügy helyzetéről csütörtök délután.
Kocsis-Cake Olivio országgyűlési képviselő elmondta, hogy az Európai Unióban átlagosan a költségvetés 15 százalékát fordítják egészségügyre, ezzel szemben ez az arány Magyarországon 10 százalék. A képviselő szerint a Fidesz többet költ presztízsberuházásokra, mint az egészségügyre. Hozzáfűzte: a kormánynak kiemelten kellene kezelnie a gyermekegészségügyet.
- A volt veszprémi gyermekkórház ügye is megoldatlan, pedig terv volt rá - jegyezte meg.
A közös polgármester-jelölt, Katanics Sándor úgy látja: Veszprémnek nincs egészségügyi koncepciója, pedig szükség volna rá, hogy irányt mutasson az egészségügy fejlesztésének, koordinálva egyben az egyes intézmények közötti feladatellátást, a minőségi betegellátás szem előtt tartásával.
- A valójában közösen működő bölcsődei, illetve egészségügyi alapellátó intézmény azokkal a problémákkal küzd, amiket évek óta látunk - mondta.
Kifejtette, hogy több orvosi rendelőt is sikerült felújítani, de például Kádártán egy héten mindössze egy napon és csak három órán keresztül lehet igénybe venni az új rendelőt a felnőtteknek és a gyerekorvos pedig egy órát tud rendelni. A polgármester-jelölt úgy látja: meg fogják találni a módját, hogy növeljék a rendelési időt a városrészben.
Benczik Gabriella képviselőjelölt (7.vk.) szerint a kritikus terület a külső szolgáltatóhoz kiszervezett háziorvosi és gyermek háziorvosi ügyelet. Szerinte a jelenlegi városvezetés abban bízik, hogy a kormány megreformálja az ügyeleti ellátást. Az ellenzéki összefogás azon dolgozna, hogy a lakossági visszajelzéseket is figyelembevevő módon működjön tovább a szolgáltatás.