Ugrás a kezdőoldalra Ugrás a tartalomhoz Ugrás a menüre

A legkitartóbb tüntető / egyedül maradt, de nem adja föl

2008. május 14. 21:33
Aki a veszprémi Kossuth iskola előtt jár, minden bizonnyal összetalálkozott már egy idősödő úrral, aki szerdánként rendületlenül kiáll a Kossuth-szobor elé, annak tövébe kiteríti a magyar trikolort, magára ölt egy lyukas lobogót, s olykor a kezében tartott dudával jelzi, hogy figyeljenek rá az emberek.
 

Kishegyi Elek úr almádi nyugdíjas, s az emlékezetes őszödi beszéd nyilvánosságra kerülte óta minden héten Veszprémbe utazik, hogy ottani tüntetésével is követelje a miniszterelnök lemondását.


A Vehír érdeklődésére elmondta, hogy eleinte sokkal többen voltak, sőt: autók hosszú sora állt a főúton, ám fokozatosan lemorzsolódtak tüntető társai, s mára egyedül maradt. Igaz – tette hozzá –, olykor-olykor még csatlakozik hozzá pár ember, de a lelkesedés lelohadt. Pár kül- és belföldi turista is megállt már mellette, akiknek szívesen elmagyarázta, miért is folytatja konok rendületlenséggel egyszemélyes tiltakozását.

Ha eltekintünk a politikai indíttatástól, s csak azt nézzük, hogy egy ember hű maradt elveihez, bátran néz mások szemébe, akkor Kishegyi úr előtt levett kalappal kell elmenni…

Zatkalik András

A következő oldal tartalma a kiskorúakra káros lehet.

Ha korlátozná a korhatáros tartalmak elérését gépén, használjon szűrőprogramot!

Az oldal tartalma az Mttv. által rögzített besorolás szerint V. vagy VI. kategóriába tartozik.