2020. július 11. // Nóra, Lili névnap

Parádés VLS-győzelem a veretlen listavezető ellen

2019. október 6. 18:21
Abszolút megérdemelt, 3-1-es győzelmet aratott a hazai közönség legnagyobb örömére megyeszékhelyünk labdarúgócsapata vasárnap délután, az egykori válogatott és élvonalbeli focistákkal teli tűzdelt, az NB III Nyugati csoportjában éllovas III. kerület ellen a kilencedik fordulóban.

– A város támogatásának hála, nemcsak a hétvégi rangadóra, hanem az idény további mérkőzéseire is díjtalan lesz a belépés. Szeretettel várunk mindenkit, akinek a szíve egy kicsit is húz a veszprémi labdarúgás irányába! – nyilatkozta portálunknak még a mérkőzést megelőzően a sportigazgató, Szabó Péter.

Akinek szavai bizonyára meghallgatottak, ugyanis az őszies, kevésbé napos időjárás ellenére is közel félezer helyi szurkoló, s félszáz vendég szimpatizáns is a Városi Stadiont vette úti céljául vasárnap délután. Ahol a VLS Veszprém a több egykori válogatottal és élvonalbeli játékossal felálló, az NB III Nyugati csoportjában mindidáig veretlen listavezető fővárosi III. kerület ellen készült véget vetni kevésbé patinás szériájának.

A kezdősípszót megelőzően egy perces néma főhajtással emlékeztek a Magyar Labdarúgó Szövetség Veszprém megyei igazgatójára, a hosszan tartó betegsége után ötvenhét éves korában a hét elején elhunyt korábbi nagyszerű labdarúgó Csik Ferencre.

A Veszprém korábbi vérvörös szerelesét némi meglepetésre türkizre cserélte a rangadóra. Mint megtudtuk, az ötlet Nagy Zoltán szertáros fejéből pattant ki; új mez, tiszta lap. Az összecsapás kezdőrúgását egyébként a vendégek végezhették el, akikről korántsem túlzás azt állítani, hogy eléggé álmoskásan vágtak neki a találkozónak. 

Nem úgy mint a bakonyiak, akik abszolút lendületes, motivált játékot diktáltak. A 10. percben Nagy Richárd tornáztatta meg a fővárosiak portását távolról, míg nem sokkal később Csordás Máté közelről. Azonban Megyeri mindkét alkalommal a helyén volt.

A játékrész derekánál járva aztán Zachán szánta el magát egy lövésre az oldalvonalnál állva. Próbálkozásával meg is lepte a vendég hálóőrt, akinek éppen csak sikerült fölé paskolnia a játékszert. A szöglet után, a 35. minutumban viszont már góllá érett a mezőnyfölény: a rövid oldalon várakozó Zachánt találta meg a beívelt labda, aki azt cselesen a hosszú alsóba csúsztatta, ezzel egyben beállítva a félidei 1-0-s eredményt is.

Parádés győzelmet aratott a VLS Veszprém! (archív fotó)Parádés győzelmet aratott a VLS Veszprém! (archív fotó)

Visszatérve a szünetről, a második félidőben is felborulni látszott a pálya. A Pest megyeiek kerülgették egymást, akár az ördög a kápolnát, míg a veszprémiek minőségi futballal rukkoltak elő a hazai szurkolók legnagyobb örömére. Akik között néhány szépkorú úr bizony a vendég ultrákon is túl tett.

Előbb Venczel, majd Gálfi is ordító helyzetbe került, az újabb találat azonban elmaradt. A hajrában viszont már beakadt: a Gálfit váltó fiatal Molnár Balázs parádésan vette le mellel Nagy Richárd ívelt labdáját, majd egyet tolt rajta és védhetetlenül tüzelt a kapu bal felső sarkába (85. perc: 2-0).

Két percre rá egy kipattanót követően Silinek szerencsével sikerült szépíteni, a habra a tortát azonban mégis Venczel Zoltánnak sikerült felhelyezni. Akit a hétperces hosszbbítás első minutumában csapattársa szemfülesen ugratott ki. Venczel pedig nem habozott, a félpályánál felnézett, s a kint helyezkedő kapus felett erővel, mintaszerűen bombázta a hálóba a játékszert, egyúttal a parádés 3-1-es végeredményt is beállítva.

A bakonyi alakulat a 2019/2020-as bajnoki kiírásban ez alkalommal jegyzett először egy találatnál többet. A Pető Tamás vezette Veszprém október 12-én, szombaton ahhoz a Nagykanizsához látogat hasonló szép siker reményében a 10. fordulóban, amely ellen két héttel ezelőtt búcsúzni kényszerült a kupasorozatban

Férfi labdarúgó NB III Nyugati csoport, 9. forduló:
VLS Veszprém–III. KER TVE 3-1 (1-0)
Veszprém, Városi Stadion, 400 néző. Vezette: Kovács G. (Kiss B., Nagy M.).
VLS: Deczki – Zachán, Felber, Dobsa, Gulyás G., Gálfi (Molnár B., 79.), Somogyi R., Csordás (Venczel, 52.), Nagy R., Vass (Lőrincz, 88.), Kiliti. Vezetőedző: Pető Tamás.
III. KER: Megyeri – Szalai, Erdei, Fazekas, Huszty (Kaszai, 77.), Bori, Petneházi (Borvető, 72.), Sili, Rajczi, Czvitkovics, Rabatin (Kapronczai, 55.). Vezetőedző: Kemenes Szabolcs.
Gólszerző: Zachán (35.), Molnár B. (85.), Venczel (91.), ill.Sili (87.).


Így értékelte a látottakat

Pető Tamás, a VLS Veszprém vezetőedzője: – Nagyon boldog vagyok! Azt gondolom, hogy a játékosaim eltüntették a statisztikát a pályán. Gondolok itt arra, hogy egykori válogatott és élvonalbeli játékosokat sikerült felülmúlnunk. Sokkal jobban játszottunk, sokkal több helyzetünk volt. Valójában több góllal is nyerhettünk volna, de hazudnék ha azt mondanám, hogy nem vagyok maximálisan elégedett. Beigazolódott, hogy a múlt héten időben érkezett az a pofon, a mai napon ugyanis nagybetűs csapatként nyertük meg a találkozót.

Férfi labdarúgó NB III Nyugati csoport, 2019/2020
M GY D V LG KG GK P
1. ÉRD 18 13 3 2 38 14 24 42
2. III. KER 18 11 5 2 40 19 21 38
3. LIPÓT 18 11 3 4 30 19 11 36
4. MÉNFŐCSANAK 18 8 6 4 25 20 5 30
5. PÁPAI PERUTZ 18 8 5 5 25 22 3 29
6. NAGYKANIZSA 18 8 3 7 25 27 -2 27
7. KOMÁROM 18 7 5 6 27 22 5 26
8. MOSONMAGYARÓVÁR 18 6 4 8 29 29 0 22
9. VLS VESZPRÉM 18 5 7 6 20 16 4 22
10. PUSKÁS AKADÉMIA II. 18 6 3 9 29 26 3 21
11. BICSKE 18 5 6 7 20 24 -4 21
12. BKV ELŐRE 18 5 5 8 20 25 -5 20
13. SÁRVÁR 18 4 7 7 15 22 -7 19
14. FEHÉRVÁR II. 18 3 8 7 15 24 -9 17
15. HÉVÍZ 18 3 4 11 20 37 -17 13
16. BALATONLELLE 18 2 4 12 11 43 -32 10
Utolsó módosítás: 2020. március 10. 19:12
Események
Sportág Sorozat F. Időpont Helyszín P. csapat V. csapat E.
labdarúgás férfi labdarúgó NB III Nyugati csoport, 2019/2020 19. 2020. március 14. 14:30 Veszprém, Városi Sportcsarnok VLS Veszprém Ménfőcsanak 2-0
labdarúgás férfi labdarúgó NB III Nyugati csoport, 2019/2020 18. 2020. március 8. 11:00 Székesfehérvár, MOL Aréna Fehérvár II. VLS Veszprém 1-1
labdarúgás felkészülési mérkőzés 7. 2020. február 29. 11:00 Mór, Városi Sportpálya Mór VLS Veszprém 0-5
Simon Dani

További cikkek

Afrikai csatárt igazolt a VLS Veszprém
Afrikai csatárt igazolt a VLS Veszprém
Nigériai csatárral erősítette meg támadósorát városunk NB III-as labdarúgócsapata. A 32 éves Victor Michel már magyar állampolgár, korábban hazánk másodosztályában is szerepelt. Edzéslátogatásunk alkalmával Pető Tamás vezetőedzőtől megtudhattuk: a következő idényben csak amatőr labdarúgók alkotják majd együttesüket, profi játékosokat már nem foglalkoztatnak.
Pető Tamás a VFC USE új szakmai vezetője
Pető Tamás a VFC USE új szakmai vezetője
A VLS Veszprém vezetőedzőjét, Pető Tamást nevezték ki a Veszprémi Foci Centrum Utánpótlás SE szakmai igazgatójának. A korábbi válogatott labdarúgó Lantai Balázs feladatkörét veszi át a közép-dunántúli bázis élén.
Nyolc műfüves focipályával gazdagodik Veszprém megye
Nyolc műfüves focipályával gazdagodik Veszprém megye
A Magyar Labdarúgó-szövetség infrastrukturális fejlesztésének köszönhetően közel 200 milliós pályaberuházás valósulhat meg a megyében őszig. A tervezett pályákból négy Veszprémben, szintén négy a környező településeken lelhet otthonra. A szövetség városunk élvonalbeli futsalcsapatával, illetve a szakképzési centrummal is együttműködik majd szakmai partnerként.
Felber Patrik és Kiliti Róbert felhagyott a labdarúgással
Felber Patrik és Kiliti Róbert felhagyott a labdarúgással
Két helyi nevelésű labdarúgó, Felber Patrik és Kiliti Róbert is jelezte a VLS Veszprém vezetősége felé, hogy nem kívánja folytatni aktív pályafutását. Így a megyeszékhely NB III-as együttese elvesztette védősorának két alapemberét a soron következő idényre.
Gyermekkorunkat őrzik a veszprémi grundfocipályák
Gyermekkorunkat őrzik a veszprémi grundfocipályák
Nincs még programotok a vasárnapi ebéd után? Akkor hadd adjunk nektek egy tanácsot: baseball sapkát a kobakra, vizet, labdát a tatyóba és fogjátok meg gyermekeitek kezét. Látogassatok el velük olyan veszprémi helyszínekre, ahonnan anno lehorzsolt térddel tértetek haza, másnap mégis alig vártátok az újabb kalandokat.
2020. július 11. // Nóra, Lili névnap