A The Wine Lab projekt keretében megvalósult szakmai tanulmányúton a résztvevők – 30 fő – a térség turizmusát érintő előadásokat hallgathattak meg, így például bepillantást nyerhettek a Veszprém 2023 aktualitásaiba, a gasztronómiai turizmus nemzetközi és hazai trendjeibe, a Balaton Fejlesztési Tanács munkájába, a Balaton világörökségi várományosi helyszín aktualitásaiba, valamint a helyi értékek és a helyi közösségek szerepébe.
A résztvevők a hét során több helyszínre is ellátogattak. Nemesvámoson megismerkedhettek a tökmagolaj készítésével, sajtkészítéssel. A borturizmushoz kapcsolódóan a borászatok felkeresése – Balatonfüred és Badacsony – mellett a csoport meglátogatta a Pannon Egyetem Georgikon Karát, és több kulturális látnivalót is.
A kiváló hangulatban telt tanulmányút remek lehetőséget biztosított a téma iránt érdeklődő hallgatók és szakemberek számára tudásuk bővítésére, elmélyítésére és új kapcsolatok, együttműködések kialakítására.
A borágazat számos szinten van jelen Európa gazdasági-társadalmi életében: a borászatok meghatározzák az érintett területeken élők életstílusát, a társadalmi-gazdasági és a természeti környezetet.
A 2017 és 2019 között, az Erasmus+ program finanszírozásában megvalósuló The Wine Lab projekt legfőbb célja, hogy az érintettek aktív részvételével elősegíti a gyakorlat és a kutatás – a borászatok és az egyetemek – közötti együttműködést, hálózatosodást, ezáltal is támogatva a résztvevők közötti tudásmegosztást, a kihívások és az azokra adott válaszok megismerését illetve a borágazat innovációját.
A projekt ciprusi, görög, magyar, olasz és osztrák partnerek együttműködésében zajlik; Magyarországról a Pannon Egyetem és a Koczor Pince tagja a konzorciumnak.
További információ: www.thewinelab.eu