B. Hegedűs Piros, Debreczeny Zoltán, Baumann Béla, Zámbó Attila és P. Kovács Péter öt eltérő látásmódot képvisel, ám öt különböző szemszögből is a probléma mélyére látnak, és igyekeznek előremutató válaszokat találni a helyzet kezelésére.
A helyzettel - vagyis a környezetvédelemmel - márpedig komolyan foglalkozni kell - jelentette ki Hegedűs Barbara alpolgármester a kiállítás hétfő délutáni megnyitóján, napjaink legégetőbb problémájának nevezve a klímaváltozást és a környezetszennyezést. Mint mondta, nem mindegy, milyen világot hagyunk a következő generációkra, éppen ezért Veszprém önkormányzata is azon munkálkodik, hogy minél fenntarthatóbbá váljon a gazdaságunk és a város működésében érvényesüljenek a környezettudatosság szempontjai.
Az alpolgármester megjegyezte, hogy ebben a folyamatban kiemelkedőek a VKSZ Zrt. érdemei - a közüzemi szolgáltató e kiállítás megrendezésében is partner volt, de fontos szerepet vállal a fiatalok környezettudatos szemléletre nevelésében is.
Temesvári Balázs, a VKSZ Zrt. vezérigazgatója szerint a művészek látásmódja útmutató lehet - akár akkor is, ha a hulladékkezelésről van szó. A hétköznapokban ugyanis a hulladékot szemétnek tekintjük, meg akarunk szabadulni tőle. A művészek azonban példát mutatnak azzal, hogy alkotásaikhoz újrahasználják a mások által értéktelennek tartott tárgyakat - ha az ő fejükkel gondolkoznánk, talán mi is kevesebb holmit hajítanánk a kukába.
Ez - vagyis a hulladék mint alapanyag megjelenése a művészetben azonban egyáltalán nem egyedi, és főleg nem Veszprémben kitalált dolog. Temesvári szerint a trash art olyan fontos izmusa lehet a XXI. századi művészetnek, mint a múlt században az impresszionizmus vagy a szürrealizmus volt, a hulladékból készült alkotások pedig érdekes kutatási területet jelenthetnek majd a jövő művészettörténészeinek.