Ugrás a kezdőoldalra Ugrás a tartalomhoz Ugrás a menüre

A parlament bevezette a nagyszülői gyedet

2019. december 10. 11:41 // Forrás: mti
Az Országgyűlés kedden - a kormány családvédelmi akciótervének részeként - lehetővé tette, hogy a még nem nyugdíjas nagyszülők a jövő év első napjától jogosulttá válhassanak a gyermekgondozási díjra.

A képviselők 189 igen szavazattal, egyhangúlag fogadták el az emberi erőforrások miniszterének erről szóló, május végén benyújtott javaslatát. 

A Ház döntése alapján a szülők akkor tudják átadni a gyedre való jogosultságukat a nagyszülőknek, ha maguk is rendelkeznek ilyennel, és keresőtevékenységet végeznek. További feltétel, hogy a gyedre készülő nagyszülőknek legalább 365 napon át biztosítottnak kell lenniük az unoka születését megelőző két évben. Előírták azt is, hogy a gyermeknek a szülőkkel kell élniük, a gyedet igénybe vevő nagyszülő pedig csak otthoni munkavégzés mellett dolgozhat.

A nagyszülői gyed a gyermek 2 éves koráig (ikrek esetén 3 éves korig) vehető igénybe, amíg a nagyszülő fizetés nélküli szabadságra jogosult. Rögzítették, hogy a nagyszülők több unoka esetén annyiszor kaphatják meg a gyermekgondozási díj összegét, ahány gyermeket gondoznak egy időben.

A kabinet szándékai szerint a nagyszülői gyed újabb segítséget jelent majd a gyermeket nevelő családoknak. Számításaik szerint a nagyszülői gyed átlagfizetés esetén 208 ezer forint havi támogatást jelent unokánként. Orbán Viktor miniszterelnök februárban jelentette be kormány hétpontos családvédelmi akciótervét, amelynek a nagyszülői gyed is része volt.

vehir.hu
további cikkek
Régi-új vezetők a veszprémi szakképzés élén Veszprémi Szakképzési Centrum Régi-új vezetők a veszprémi szakképzés élén A kedvezőtlen demográfiai trendek ellenére a szakképzés folyamatosan bővülni tud. Hogy pontosan miért lehet ez, arról is beszélt a Veszprémi Szakképzési Centrum két vezetője egy háttérbeszélgetésen, Kavalecz Gábor, aki januártól a főigazgatói székből ült át a kancelláriba, az ő helyét pedig Kövesdi Anett foglalta el az intézmény szakmai vezetésében. tegnap 14:19 Veszprém feladata, hogy élhető feltételeket biztosítson közgyűlés Veszprém feladata, hogy élhető feltételeket biztosítson A következő öt év Gazdasági Programjáról is döntöttek a márciusi közgyűlésen csütörtökön. tegnap 22:02 Parasztviselet nótakísérettel nyugdíjas Parasztviselet nótakísérettel Az Ezerarcú Bónusz Szenior Klub meghívására Káplán György énekművész tartott színes előadást március 25-én, kedden a magyar parasztviseletről az Agórában. tegnap 11:02 Donald Trump huszonöt százalékos vámot jelentett be minden külföldről az Egyesült Államokba behozott gépjármű után közélet Donald Trump huszonöt százalékos vámot jelentett be minden külföldről az Egyesült Államokba behozott gépjármű után Az Egyesült Államok 25 százalékos vámot vet ki minden külföldön gyártott importált gépjárműre április 2-tól - jelentette be Donald Trump elnök szerdán. tegnap 8:35

A következő oldal tartalma a kiskorúakra káros lehet.

Ha korlátozná a korhatáros tartalmak elérését gépén, használjon szűrőprogramot!

Az oldal tartalma az Mttv. által rögzített besorolás szerint V. vagy VI. kategóriába tartozik.