2020. május 31. // Angéla névnap

Hosszú még az út, de jó irányba tartanak

2019. december 23. 14:49
Városunk harmadosztályú labdarúgócsapata stabilan a középmezőnyben, a tabella kilencedik pozíciójában telelhet. A VLS sportigazgatójával, Szabó Péterrel az őszi szezon tanulságairól, Pető Tamás munkásságáról, valamint egy lehetséges érkező játékosról is beszélgettünk.

Kétségkívül vegyes érzelmek motoszkáltak legtöbbünkben, miután városunk férfi labdarúgócsapata nyáron megkezdte ismételt szereplését a nemzeti bajnokság harmadosztályában. Adódik a kérdés: vajon miért? Nem szavaztak bizalmat számunkra a múlt felemás történései?

Lehetséges. Ugyanis olykor, még ha hittünk is benne, hogy a veszprémi labdarúgás idővel egykori fényében csilloghat, ábrándjaink sokszor már az adott bajnokság őszi szezonjának végéhez érve tovaszálltak. Idén azonban másképp alakultak a dolgok.

Pető Tamás új irányvonalat hozott megyeszékhelyünk labdarúgásába: a tréner elsősorban olyan játékosokat csábított a klub kötelékébe, akik egykor már játszottak itt, vagy éppenséggel a Bakonyban nevelkedtek.

A kép jobb oldalán Kiliti RóbertA kép jobb oldalán Kiliti Róbert

Gondolunk itt a sokszoros utánpótlás válogatott hátvéd Kiliti Róbertre, az élvonalat is megjárt szintén bekk Zachán Péterre, de akár a Hévízről visszatérő kapus Ruzsik Ferencet is említhetnénk. Nem is beszélve azokról a fiatalokról, akik az elmúlt esztendőben még a VFC USE sorait erősítették, mára már azonban alapembernek számítanak a felnőtt együttesben.

Szabó Péter, a VLS Veszprém sportigazgatója portálunk megkeresésére elmondta, a szakmai vezetőjük irányvonalával, s mentalitásával a végletekig egyetértenek. Ugyanakkor hozzátette:

Természetesen tisztában vagyunk azzal is, hogy hosszú még az út amelyen elindultunk, de úgy véljük, jó irányba tartunk.

(archív fotók)(archív fotók)

A vezető szavait igazolja, hogy városunk labdarúgócsapata az ezidáig lejátszott tizenhét mérkőzéséből öt alkalommal került ki győztesként, hat fiaskója mellett pedig szintén hatszor osztozott adott riválisával a pontokon. Eme teljesítménnyel pedig stabilan a harmadosztály középmezőnyben, a tabella kilencedik pozícióban telelhet.

Tette mindezt úgy a veszprémi gárda, hogy a listavezető Érd után (13), második helyen áll (15) a legkevesebb kapott gól tekintetében. Szabó ki is emelte: a védekezés fordulóról fordulóra javulást mutatott, s idővel szinte teljesen össze is állt. A sportvezető azonban azt is elmondta, hogy ha csak minimálisan, de hiányérzete is akad:

Támadásban – vagy éppen gólszerzésben – van még mit javítanunk! Mind a hat mérkőzésen, melyen vereséget szenvedtünk, egy góllal kaptunk ki. Arról nem is beszélve, rendre meg voltak a lehetőségeink nemcsak az egyenlítésre, hanem akár a győzelemre is

– emlékeztetett Szabó Péter.

Akitől azt is megtudhattuk, hogy nagy változás nem várható télen a VLS keretében.

Egy támadónktól szinte biztosan megválunk, az illető helyére pedig rutinos, tapasztalt centert kívánunk igazolni

– árulta el Péter, majd hozzátette: egy ajkai centerrel már tárgyalásban is állnak.

A veszprémi futballistákra két teljes hónap „pihenés”, jobban mondva felkészülés vár, mielőtt március 8-án a Fehérvár II otthonában ismét pázsitra lépnek majd. A sportigazgató búcsúzásképp még hozzáfűzte:

Hálával tartozunk a szurkolóknak, akik bizalmat szavaztak csapatuknak, s a mérkőzéseken buzdították azt. A tavaszi szezonban is szeretettel várunk mindenkit, s természetesen a belépés is ingyenes lesz a hazai összecsapásainkra!

Férfi labdarúgó NB III Nyugati csoport, 2019/2020
M GY D V LG KG GK P
1. ÉRD 18 13 3 2 38 14 24 42
2. III. KER 18 11 5 2 40 19 21 38
3. LIPÓT 18 11 3 4 30 19 11 36
4. MÉNFŐCSANAK 18 8 6 4 25 20 5 30
5. PÁPAI PERUTZ 18 8 5 5 25 22 3 29
6. NAGYKANIZSA 18 8 3 7 25 27 -2 27
7. KOMÁROM 18 7 5 6 27 22 5 26
8. MOSONMAGYARÓVÁR 18 6 4 8 29 29 0 22
9. VLS VESZPRÉM 18 5 7 6 20 16 4 22
10. PUSKÁS AKADÉMIA II. 18 6 3 9 29 26 3 21
11. BICSKE 18 5 6 7 20 24 -4 21
12. BKV ELŐRE 18 5 5 8 20 25 -5 20
13. SÁRVÁR 18 4 7 7 15 22 -7 19
14. FEHÉRVÁR II. 18 3 8 7 15 24 -9 17
15. HÉVÍZ 18 3 4 11 20 37 -17 13
16. BALATONLELLE 18 2 4 12 11 43 -32 10
Utolsó módosítás: 2020. március 10. 19:12
Események
Sportág Sorozat F. Időpont Helyszín P. csapat V. csapat E.
labdarúgás férfi labdarúgó NB III Nyugati csoport, 2019/2020 19. 2020. március 14. 14:30 Veszprém, Városi Sportcsarnok VLS Veszprém Ménfőcsanak 2-0
labdarúgás férfi labdarúgó NB III Nyugati csoport, 2019/2020 18. 2020. március 8. 11:00 Székesfehérvár, MOL Aréna Fehérvár II. VLS Veszprém 1-1
labdarúgás felkészülési mérkőzés 7. 2020. február 29. 11:00 Mór, Városi Sportpálya Mór VLS Veszprém 0-5
Simon Dani

További cikkek

Bepillantást nyertünk a VLS Veszprém edzésébe
Bepillantást nyertünk a VLS Veszprém edzésébe
A VLS vezetőedzője, Pető Tamás és segítői a kijárási korlátozás feloldását követően rögvest munkába is álltak. Azóta minden héten négy alkalommal tartanak közel háromórás foglalkozásokat azoknak a veszprémi felnőtt labdarúgóknak, akik ezt igénylik. Mindeközben pedig a VFC USE fiataljairól sem feledkeztek meg: az alázatos, tehetséges gyermekeknek lehetőséget biztosítanak arra, hogy rutinos közegben is bizonyítsanak.
További Európa-bajnoki mérkőzésekre pályázna az MLSZ
További Európa-bajnoki mérkőzésekre pályázna az MLSZ
A Magyar Labdarúgó Szövetség (MLSZ) további Európa-bajnoki mérkőzésekre pályázna, amennyiben néhány házigazda visszamondaná a rendezést a jövő évi torna előtt.
Tóth Bence sosem felejti, honnan indult
Tóth Bence sosem felejti, honnan indult
Alapembernek számított a korosztályos-válogatottakban; mindössze tizenkilenc éves volt, amikor tehetségével már arra is rászolgált, hogy a felnőtt nemzeti tizenegyben is bemutatkozhasson. Bajnok lett a Puskással a másodosztályban, majd a Videotonnal az élvonalban is. Elmondása szerint mégis a kezdetekre, a Veszprémben töltött közel tíz évre a legbüszkébb.
Az előző évszázad klubmeccse, Puskás négy gólja az M4 Sporton
Az előző évszázad klubmeccse, Puskás négy gólja az M4 Sporton
Az élő közvetítések visszatértével sem marad abba a múltidézés az M4 Sporton: hétfőn 19.15-től ismét egy legendás mérkőzést, azt a napra pontosan 60 évvel korábban megrendezett Real Madrid-Eintracht Frankfurt BEK-döntőt tűzte műsorára a közszolgálati sportcsatorna, amelyen Puskás Ferenc négy gólt szerzett.
Az élvonalban bizonyítana a veszprémi labdarúgó
Az élvonalban bizonyítana a veszprémi labdarúgó
Közel tíz évet futballozott Hollandiában, közben végigjárta a magyar korosztályos-válogatottakat. A PSV Eindhoven U23-as csapatának a felnőtt másodosztályban elért harmadik helyéhez góllal járult hozzá a tavalyi évadban. Anyanyelvi szinten beszél hollandul is, ő mégis saját hazáját választotta. A VFC USE nagy ígéretével, Kun Bertalannal beszélgettünk.
2020. május 31. // Angéla névnap