2020. augusztus 13. // Ipoly névnap

Jól alakul a VLS felkészülése

2020. február 15. 15:30
Negyedik téli felkészülési mérkőzésén 3-1-es győzelmet jegyzett városunk NB III-as férfi labdarúgócsapata, a VLS Veszprém. Pető Tamás együttes szombaton a szintén harmadosztályú Dunaújváros gárdáját múlta felül.

Javában zajlik már városunk nagypályás férfi labdarúgócsapatának felkészülése a 2019/2020-as idény tavaszi szezonjára. A Pető Tamás vezette VLS Veszprém szombat délelőtt immáron negyedik téli edzőmérkőzését játszotta, amikor is első győzelmét is feljegyezte:

3-1-es győzelmet jegyzett a szintén harmadvonalban szereplő Dunaújváros otthonában.

A tizenhat csapatos tabella kilencedik pozíciójában telelő bakonyiak korábban a másodosztályban szereplő Ajka otthonában 2-0-s vereséget szenvedtek. Hazai környezetben pedig 0-0-s egált értek el a megye I-es Csorna alakulatával szemben, míg az NB III-as Iváncsa vendégszeretetében szintén döntetlent (1-1) játszottak.

Mint ismert, a Veszprém a közelmúltban két játékost is igazolt: a jobbhátvéd Falusy Bálint mellett a csatár Major Norbert is városunkban folytatja pályafutását. A 21 esztendős védő a másodosztályú Csákvárról, míg a 28 éves támadó a szintén másodvonalbeli Ajkáról helyezte át székhelyét a királynék városába.

(archív fotó)(archív fotó)

A VLS sportigazgatójától, Szabó Pétertől megtudhattuk, hogy több játékost nem terveznek igazolni a tél során: a keret tehát végleges. A sportvezető a vehir.hu kérdésére ugyanakkor elárulta, hogy ketten távoztak is az egyesülettől. A Veszprémben nevelkedett jobbhátvéd, Zachán Péter a harmadosztályú Szekszárdhoz igazolt, míg a szélső támadó, Markó Róbert visszatért Ajkára.

A VLS Veszprém az őszi szezonban a listavezető Érd után (13), második helyen áll (15) a legkevesebb kapott gól tekintetében. Ugyanakkor a támadás sajnos nem szuperált mindig így az első félév során: az érdiek harminchat találatához képest mindössze csak tizenkilenc gólt jegyeztek Venczel Zoltánék.

A bakonyiakra télen még három hazai edzőmérkőzés vár. Február 19-én (11.00) a Sárvár alakulatát, 21-én (18.00) a Mór gárdáját, míg 26-án (19.00) a Gárdony együttesét fogadják a VFC USE műfüves pályáján. A találkozók természetesen ingyenesen látogathatóak. Az NB III-as bajnokság tavaszi szezonja március elején rajtol.

Utolsó módosítás: ma 12:49
labdarúgás férfi labdarúgó NB III Nyugati csoport, 2020/2021 4. 2020. augusztus 16. 16:30 Ménfőcsanak, Sportpálya Ménfőcsanak VLS Veszprém
labdarúgás férfi labdarúó NB III Nyugati csoport, 2020/2021 3. tegnap 17:30 Veszprém, Városi Stadion VLS Veszprém Bicskei TC 2-0
labdarúgás NB III Nyugati csoport 2020/2021 2. 2020. augusztus 9. 17:30 Nagykanizsa, Olajbányász Stadion FC Nagykanizsa VLS Veszprém 1-1
labdarúgás NB III Nyugati csoport 2020/2021 1. 2020. augusztus 2. 17:30 Veszprém, Városi Stadion VLS Veszprém MOL Fehérvár II 2-1