A fejlesztés eredményeként a tanszék kutatói biztosítani tudják az új termékek és előállítási eljárásuk kislaboratóriumi méretekben való kidolgozásával az eredmények iparba való átültetésének felgyorsítását.
„Az infrastruktúra e fejlesztése tovább erősíti a Pannon Egyetem vegyészmérnök képzésének nemzetközi akkreditáltságát, és hozzájárulhat új projektek indításához is. A mikroreaktor-rendszer elősegíti a katalitikus rendszerek és eljárások átlagosnál lényegesen gyorsabb fejlesztését, így biztosítja a kutatási eredmények időszerűségét, és hozzájárul a hazai és nemzetközi elismertséghez, továbbá a fejlesztés eredményeinek értékesíthetőségéhez.” – hangsúlyozta Prof. Hancsók Jenő, az MTA Doktora, a MOL Ásványolaj- és Széntechnológiai Intézeti Tanszék tanára, a projekt szakmai vezetője.
A laboratórium bővítésével a Pannon Egyetem és a vegyipari vállalatok eddigi sikeres együttműködése még szorosabbá válik, hiszen újabb előremutató kutatás-fejlesztési innovációs tevékenység valósulhat meg az új reaktorrendszer üzembehelyezésével”. - mondta Pataki Zsolt projektmenedzser, a Pannon Egyetem Fejlesztési és Projektigazgatóságának igazgatója.
Az Európai Unió és a Magyar Állam által nyújtott támogatás intenzitása a projekt elszámolható költségeinek 100 %-a. A beruházás az Európai Strukturális és Beruházási Alap társfinanszírozásával valósul meg, a Széchenyi 2020 program keretében.