2020. augusztus 10. // Lörinc névnap

Elmaradt a győzelem, de a vereség is

2020. március 8. 14:59
Hiába irányította a játékot a vendég VLS Veszprém, kénytelen volt beérni 1-1-es döntetlennel a Fehérvár II. otthonában vasárnap, a harmadosztályú labdarúgó-bajnokság tavaszi szezonjának nyitómérkőzésén.

Múltidéző

Városunk harmadosztályú labdarúgócsapata stabilan a középmezőnyben, a tabella kilencedik pozíciójában telelhetett: öt győzelmük és hat egáljuk mellett hatszor botlottak a bakonyiak. Akik az őszi szezonban a listavezető Érd után (13), második helyen álltak (15) a legkevesebb kapott gól tekintetében.

Tavaszi nyitány

Futballhoz méltó időjárás, de vendégkörnyezet: ez fogadta a VLS-t a Nyugati csoport 18. fordulójában, a házigazda Fehérvár otthonában. Vasárnap délben egyébként máris a Veszprém kezdőcsapatában kapott helyet az Ajkától télen érkező center, Major Norbert.

Pörgős ütközetre volt kilátás, közel kétszázan látogattak ki a sóstói MOL Arénába. A hazai szimpatizánsok örömére a 19. percben meg is szerezték a vezetést a Fejér megyeiek. Egy pontrúgást követően begyakorolt formációt választottak a fehérváriak, amely végül eredményre is vezetett: Deczki kapus sem segíthetett társain (0-1).

Archív fotónkon a védő Felber Patrik Archív fotónkon a védő Felber Patrik

Nem törtek meg a veszprémiek, akik javarészt irányították a játékot a találkozón. A vendégek egyenlítő találata mégsem akcióból, hanem egy hazai játékos kézére pattanó labda miatt, jogosan megítélt tizenegyesből született: az NB I-et is megjárt Nagy Richárd kíméletlenül bombázott a kapu jobb alsó sarkába, ezzel beállítva a félidei részeredményt is (41. perc: 1-1).

A szünet után is gyűrték, hajtották egymást a felek, de a bakonyi fölény ellenére sem született már több találat ezen a mérkőzésen (végeredmény: 1-1).

Férfi labdarúgó NB III Nyugati csoport, 18. forduló:
Fehérvár FC II.–VLS Veszprém 1-1 (1-1)
Székesfehérvár, MOL Aréna, 200 néző. Vezette: Sipos (Legeza, Halmai).
Fehérvár II.: Kovács D. – Nyári (Horváth B.), Pápai (Molnár M.), Major M., Galacs, Dinnyés, Vágó, Tamás (Szalai P.), Kojnok, Mocsi, Szabó L. Vezetőedző: Toldi Gábor.
Veszprém: Deczki – Felber, Gulyás G., Major N. (Venczel), Gálfi (Molnár B.), Somogyi R., Nagy R., Rédling, Vass, Lőrincz, Kiliti., Vezetőedző: Pető Tamás.
Gólszerzők: Galacs (19.), ill. Nagy R. (41.).

Hazai erőpróba következik

A soron következő, 19. körben saját publikuma előtt, a Városi Stadionban készül bizonyítani Pető Tamás együttese. Amely március 14-én, szombaton 14.30-as kezdéssel a Ménfőcsanak alakulatát látja vendégül első tavaszi győzelme reményében.

Utolsó módosítás: tegnap 21:29
labdarúgás férfi labdarúgó NB III Nyugati csoport, 2020/2021 4. 2020. augusztus 16. 16:30 Ménfőcsanak, Sportpálya Ménfőcsanak VLS Veszprém
labdarúgás férfi labdarúó NB III Nyugati csoport, 2020/2021 3. 2020. augusztus 12. 17:30 Veszprém, Városi Stadion VLS Veszprém Bicskei TC
labdarúgás NB III Nyugati csoport 2020/2021 2. tegnap 17:30 Nagykanizsa, Olajbányász Stadion FC Nagykanizsa VLS Veszprém 1-1
labdarúgás NB III Nyugati csoport 2020/2021 1. 2020. augusztus 2. 17:30 Veszprém, Városi Stadion VLS Veszprém MOL Fehérvár II 2-1
labdarúgás férfi labdarúgó NB III Nyugati csoport, 2019/2020 19. 2020. március 14. 15:30 Veszprém, Városi Sportcsarnok VLS Veszprém Ménfőcsanak 2-0