Ugrás a kezdőoldalra Ugrás a tartalomhoz Ugrás a menüre

Plébánost, pedagógust és jegyzőt díjaztak

2020. március 13. 14:10
Az ilyenkor szokásosnál szűkebb körben adták át a Pro Urbe díjakat pénteken a Városháza Kossuth termében.

A rangos elismerést ezúttal Schall Tamás plébános, Ebele Ferencné a Simonyi iskola igazgatója és dr. Mohos Gábor nemrég leköszönt jegyző vehették át.

Keserédes ünnepnek nevezte a koronavírus miatt korlátozott létszámmal megrendezett díjátadót Porga Gyula polgármester. Hangsúlyozta: amikor ilyen nehéz időket élünk, akkor van leginkább szükségünk arra a bizalomra, amit leginkább egy erős közösség tud nyújtani számunkra. Erős közösségben bízhatunk abban, hogy könnyebben tudjuk venni a krízishelyzet teremtette akadályokat. Nem szabad elfeledkezni arról, hogy a közösség nem önmagától létezik, azt létre kell hozni, egyben kell tartani, ezért is fontos a közösségépítők szerepe.

Hozzátette: ahhoz, hogy valaki közösségépítővé válhasson, olyan emberi tulajdonságok szükségesek, amelyek nincsenek meg mindannyiunkban. Akiket a mai napon a város közössége elismer, rendelkeznek ezekkel a közösségekkel. A Közgyűlés egyhangú szavazással döntött úgy, hogy a ma díjazott három életmű méltó erre az elismerésre. A mai díjazottak – egy tanító, egy pap és a jegyző – azok a szereplők, akik a régi időkben is egy közösség mozgatórugói voltak – jegyezte meg a polgármester.

Schall Tamás már fiatalon a várbeli piarista templom közösségének tagja volt. 1988-ban, két évvel pappá szentelése után nyílt meg a Magyarok Nagyasszonya kápolna. Ettől az évtől végzi lelkipásztori munkáját a Cholnoky lakótelepen. Szervezésében 1989 január elsejével megkezdte működését a Magyarok Nagyasszonya Plébánia. Először egy kis kápolna állt rendelkezésre, majd megkezdődött a templom építése, mely 1995-ben készült el. A felépült templom jelentős értékekkel gazdagítja Veszprém városát. Schall Tamás Atya mára egy olyan közösséget tudhat magáénak a Cholnoky lakótelepen, mely meghatározza a városrész arculatát, magja és kiindulópontja lehet egy szélesebb összefogásnak. Tamás Atya nagy szeretettel, buzgalommal hozta létre a közösséget, amely rendkívül erős, határozott egyéniségének köszönhetően immár több, mint 30 éve létezik és összetart. A város iránti szeretete és elkötelezettsége megkérdőjelezhetetlen. 

Ebele Ferencné 25 éve igazgatója a veszprémi Simonyi Zsigmond Ének- Zenei és Testnevelési Általános Iskolának. Kinevezése óta meghatározó egyénisége a város pedagógus közösségének. Mesterpedagógusként nagy szakértelemmel és elhivatottsággal végzi munkáját. Az oktatásért elkötelezett. Irányítása alatt az iskola folyamatosan fejlődött és vált a város szakmailag egyik legelismertebb és legnépszerűbb intézményévé. 2007-ben az általános iskolák igazgatói munkaközösségének vezetőjévé választották. Kiváló problémamegoldó- képességével, empátiájával eredményesen képviseli a köznevelés valamennyi szereplőjét. Közösségépítő munkája kiemelkedő. Szakmai együttműködések keretében segíti a város különböző civil szervezeteit. Eredményes pályázati tevékenységével jelentős támogatást szerzett a város köznevelésének fejlesztési céljaira. 2017-ben szakmai munkáját Ranolder- díjjal ismerte el a város. 

Dr. Mohos Gábor a Lovassy László Gimnáziumban érettségizett majd a Budapesti Közgazdaságtudományi és Államigazgatási Egyetemen szerzett igazgatásszervező végzettséget. A Pécsi Tudományegyetemen szerzett jogász diplomát 2005-ben, 2008-ban pedig munkaügyi szakjogász lett. Jogi szakvizsgáját 2013-ban tette le, majd kérte regisztrációját az ügyvédi kamaránál. 2002 óta dolgozott Veszprém Megyei Jogú Város Polgármesteri Hivatalában, kezdetben személyzeti csoportvezetőként, majd aljegyzőként, a Jegyzői Iroda irodavezetőjeként. 2011-ben adta be pályázatát a jegyzői pozícióra, majd lett 9 éven át a város jegyzője. Legfontosabb célkitűzésének szolgáltató hivatal létrehozását, legfontosabb feladatának a hivatal összefogását, összetartását tekintette. A Pécsi Tudományegyetem Általános Jogtudományi Karának Alkotmányjogi Tanszékének óraadó tanára is. Dr. Mohos Gábor szakmai tudása, emberi magatartása példaértékű. Az állampolgárok ügyeik intézésében minden alkalommal bizalommal fordulhattak hozzá. Munkáját precízen, pontosan végezte. 

Schöngrundtner Tamás
Kovács Bálint
további cikkek
Orbán Viktor: nagyon nagy változás előtt állunk, át fogunk térni a háborús időkből a béke korszakába Orbán Viktor Orbán Viktor: nagyon nagy változás előtt állunk, át fogunk térni a háborús időkből a béke korszakába Új realitás jön, új dolgok fognak történni - értékelte a miniszterelnök az amerikai elnökválasztást szombaton Budapesten, nemzetközi sajtótájékoztatón. Orbán Viktor úgy fogalmazott: nagyon nagy változás előtt állunk, át fogunk térni a háborús időkből a béke korszakába. tegnap 12:35 Feltárul a rácsokon túli tabusított világ Life&Style Feltárul a rácsokon túli tabusított világ "Egy társadalmat nem az alapján kell megítélni, hogy hogyan kezeli a kiemelkedő polgárait, hanem az alapján, hogy hogyan bánik a bűnözőivel.” Dosztojevszkij mondata egyszerre alkalmas arra, hogy felkorbácsolja az indulatokat azoknál, akik a büntetés-végrehajtásban a társadalom jogos revansát látják a bűnözőkkel szemben, de ugyanúgy meg tudja világítani az emberarcúságot azokkal szemben, akik jogerős bírósági ítélettel a kezükben kényszerültek a börtönrácsok mögé. Nem véletlen, hogy ezzel az idézettel találkozik először az, aki az egykori veszprémi várbörtönbe belép. A történelmi falak még őrzik a tömlöcbe zárt betyárok utolsó sóhaját az akasztás előtt, ahogy a koncepciós perekben elítélt politikai foglyok imáit is és azt a szűnni nem akaró morajlást, ami a börtönök folyamatos ébrenlétére jellemző, miközben az idő mégis megmerevedik a raboknak, de ugyanúgy az őröknek is. A várbörtönben kialakított „Ember a rács mögött” című kiállítás nem egy középkori panoptikumot ígér. Nem is csupán egy történelmi utazást a sziklafalon kialakított legendás börtönben. Sokkal inkább egy morális tréning az ember lelkének. tegnap 12:27 TritonLife – ahol a kiválóság nem extra, hanem alapkövetelmény Life&Style TritonLife – ahol a kiválóság nem extra, hanem alapkövetelmény Az állami egészségügynek és a magánegészségügyi szektornak is ugyanaz a célja a nap végén: a betegek érdekeit a legjobban képviselni. Az ehhez vezető út viszont merőben különbözik, és amíg az állami szektorban sokszor csak egy TAJ-szám a páciens, addig a magánorvosi központok pont arra a bizalomra építkeznek, amire a legnagyobb szüksége van annak, aki valamiért orvoshoz fordul. Legalábbis a TritonLife Csoportnál így gondolkodnak, az eddigi eredményeik pedig úgy tűnik, hogy visszaigazolják ezt a stratégiát, ami még így is csak egy szelete annak a folyamatnak, ahogyan Magyarország egyik legnagyobb magánegészségügyi szolgáltatója építkezik, többek közt a veszprémi központjaiban. tegnap 12:19 Egy 50 éves szaúdi férfi a magdeburgi támadás elkövetője közélet Egy 50 éves szaúdi férfi a magdeburgi támadás elkövetője Egy 50 éves Magdeburgban dolgozó szaúd-arábiai származású, migrációs hátterű férfi követte el a kelet-németországi város karácsonyi vására elleni támadást – jelentette az M1 aktuális csatorna berlini tudósítója a péntek késő esti híradóban. tegnap 9:43

A következő oldal tartalma a kiskorúakra káros lehet.

Ha korlátozná a korhatáros tartalmak elérését gépén, használjon szűrőprogramot!

Az oldal tartalma az Mttv. által rögzített besorolás szerint V. vagy VI. kategóriába tartozik.