Az egyetem Tanul-O Galéria kiállítás-sorozata, melynek második állomása a kedden megnyitott tárlat, kettős funkciót lát el. Egyrészt bemutatkozási lehetőséget kínál a felsőoktatási intézménnyel együttműködő iskoláknak, másrészt a Pedagógia alapszakon és a Tanári mesterszakon tanuló hallgatók számára ad lehetőséget a kiállításszervezés és -rendezés tanulására.
A kiállítást Gopcsa Katalin művészettörténész nyitotta meg.
- Egy megnyitónak számos funkciója van. Találkozhatunk egymással, beszélgethetünk, és gondolatokat cserélhetünk. Emellett egy múzeum, illetve egy kiállítás számára fontos, hogy ne szűnjön meg a látogatottsága. Ma már ezekhez információs füzeteket gyártanak, csoportokat szerveznek, valamint rendhagyó ötletek vetnek be: érdekes kezdeményezés volt például az Óváros téren a Vitrin Galéria, amit sok ezren láttak naponta, azért mert szem előtt volt - idézte fel Gopcsa Katalin.
- Második évtizede van pedagógusképzés az egyetemen, több olyan területen, ami nem foglalja magába a művészeti nevelést - mondta el dr. Poór Zoltán, a Tanárképző Központ Neveléstudományi Intézetének központvezető egyetemi docense. - A központ az O épület első emeletén ad kiállítási lehetőséget a partnerintézményeiben működő képzőművészeti alkotóközösségek számára. Az unalmas fehér falakat ezek az alkotások színesebbé teszik, és több oktató, hallgató is kifejezte már tetszését a kiállításokkal kapcsolatban.
A kiállítás 2010 február 5-ig hétköznapokon 6:00 és 22:00 óra között tekinthető meg.
Helytörténeti kalandozások - Gopcsa Katalin művészettörténész, a vehir.hu számára összeállított hat részes helytörténeti sorozata.