Az ünnepségen adjunktusokat avattak, értékelték a Semmelweis-napi tudományos pályázat dolgozatait, valamint kiosztották a főigazgatói és igazgatói kitüntetéseket. A felszólalók elsősorban az egészségügyi dolgozóknak a koronavírus járvány idején tanúsított helytállását méltatták.
– A kórház az elmúlt időszakban az igazgatóváltások bizonytalanságából éppen csak kilábalt, amikor jött a pandemia, amit az egész országgal együtt szenvedtük el – elevenítette fel dr. Lippai Norbert főigazgató. – Az elszenvedett veszteségek mellett azonban megmutatkoztak erősségeink is, és büszke vagyok rá, hogy nagynevű elődeink – mint amilyen Semmelweis Ignác volt – nyomában ilyen nagyszerű emberek járnak, mint akiket ma jutalmazhatunk – fogalmazott.
Takács Szabolcs kormánymegbízott szerint az elmúlt negyed év sokunk számára egyetlen, véget nem érő hétként pörgött le. "Ez a váratlan és terhelt periódus minden emléknapnál és marketingeszköznél hatékonyabban mutatta meg a magyar állampolgárok számára az egészségügyben dolgozók munkájának fontosságát. Mindannyian csak abban bízhattunk, hogy az egészségügy minden területék dolgozók lelkiismeretesen, szakszerűen végzik majd munkájukat, és Veszprém megyében elmondhatjuk, hogy ez így is történt."
– Ennek a szakszerű munkának köszönhető, hogy a vírus terjedését sikerült visszaszorítani. De nem dőlhetünk hátra, hiszen az egészségügyben dolgozókra a következő időszakban is nagy terhet ró az egészségügyben dolgozókra azoknak a betegeknek az érkezése, akiknek a kezeléseit, vizsgálatait a járvány miatt elhalasztották. Semmelweis Ignác példája is azt üzeni számunkra: van okunk bízni a magyar egészségügyben és a magyar egészségügyi dolgozókban – nyomatékosította Takács.
– Semmelweis munkásságát minden magyarnak és a világ minden egészségügyi dolgozójának ismernie kell – hangsúlyozta dr. Tuboly Csaba, a fül-orr-gégészeti osztály vezető főorvosa. – Semmelweis a korát megelőző zseni volt, aki nem tudományos alapon, hanem pusztán a gyakorlati megfigyelésen alapuló felfedezése – a rendszeres és higiénés kézfertőtlenítés fontossága – napjaink pandemiája idején is az egyik legfontosabb volt. Tuboly méltatta a szakdolgozókat is, akik nélkül az orvosok csak félkarú óriások. Magas színvonalú munkájukkal folyamatosan hozzájárulnak a korszerű egészségügyi ellátáshoz.
Semmelweis Ignác 1818-ban született Budán, magyarországi német családban. Középiskolai tanulmányait a székesfehérvári Ciszterci Szent István Gimnáziumban és a budai Egyetemi Katolikus Gimnáziumban végezte. 1837-ben jogot kezdett tanulni Bécsben, de még abban a tanévben átiratkozott az orvosi karra. 1844-ben szerzett diplomát, majd tanárként és orvosként is dolgozott. Gyakorlati tapasztalatai alapján megfogalmazta a helyes kézmosás és fertőtlenítés fontosságát az orvosi eljárások során. 1862-ben, a döblingi elmegyógyintézetben hunyt el.