//
Pongrác névnap

Álomgóllal nyerte a VLS Veszprém a presztízsrangadót

2020. augusztus 23. 20:16
Pető Tamás tanítványai nézőcsúccsal, 2-1-es győzelemmel zárták a Pápa elleni vasárnapi hazai rangadót, így öt fordulót követően továbbra is veretlenek az NB III Nyugati csoportjában.

Kétségkívül minden veszprémi focibarát aláírta volna az idény kezdete előtt, ha írásba lehetett volna foglalni, hogy a harmadosztály nyugati csoportjában szereplő VLS öt fordulót követően veretlen marad. Nos, vasárnap este azért szálltak harcba a bakonyiak, hogy a megyei nagy rivális pápaiakon is túl jussanak.

Nem kevés hazai szimpatizánst mozgósított a hazai rangadó, valószínűleg nézőcsúcs is született: hétszázan látogattak ki a Városi Stadionba. Motiváltan is kezdett a Veszprém, amely tizenöt perc játék után – túlzás nélkül – bombagóllal szerezte meg a vezetést.

Nagy Richárd volt szemfüles, észlelte, hogy a vendégek kapusa a tizenhatoson kívül helyezkedik. A veszprémi középpályás hatvan méterről, bődületes erővel lőtte el a játékszert, amely végül a pápai portás feje fölött a hálóban landolt (15. perc: 1-0).

Sajnos nem kellett sokat várni az egyenlítésre: gyors középkezdést hajtottak végre a pápaiak, akik el is jutottak a hazaiak büntetőterületéig, ahol a csapatkapitány Somogyi Richárd már csak buktatva tudta megállítani a vendégek játékosát. Megszólalt a síp, jogos tizenegyest ítélt a játékvezető, amelyet Skriba mintaszerűen, az elvetődő Deczki Máté mellett középre gurított (17. perc: 1-1).

A hazaiak azonban nem törtek meg, tíz perc kellett nekik ahhoz, hogy ismét vezetést szerezzenek. A fiatal Molnár Balázs a jobb oldalon sikerrel bújt be a pápai védelem mögé, pontosan beadott labdáját a hátvéd Krebsz Máté igazítás nélkül, kapásból a hosszú alsóba szúrta (27. perc: 2-1).

Negyedik győzelmét aratta a VLS (archív fotó)Negyedik győzelmét aratta a VLS (archív fotó)

A szünet előtti pillanatokban tovább is növelhette volna előnyét a Pető-alakulat, de a ziccerbe kerülő csatár Major Norbert tíz-tizenkét méterről a kapu mellé tüzelt (félidei állás: 2-1).

A második játékrészben kiegyenlített küzdelem folyt a hazai, minőségi gyepszőnyegen, de egészen a találkozó végéig igazán komoly helyzetet egyik félnek sem sikerült kialakítania.

A lefújást megelőzően egy-két perccel azonban Molnár, majd Major is egy az egy ellen vezethette a pápai kapusra a labdát, de egyiküknek sem sikerült túljárnia a vendég portás eszén. Mindez sok mindenen nem változtatott, hiszen a VLS Veszprém öt fordulót követően immár negyedik győzelmét zsebelte be a 2020/2021-es kiírásban (végeredmény: 2-1)

Férfi labdarúgó NB III Nyugati csoport, 5. forduló:
VLS Veszprém–Pápai Perutz 2-1 (2-1)
Veszprém, Városi Stadion, 700 néző. Vezette: Görög M. (Bertalan, Bőhm).
VLS: Deczki – Krebsz, Dobsa, Gulyás, Somogyi, Gálfi (Rápó, 71.), Kovács D., Molnár B. (Varga Á., 92)., Nagy R. (Sárossy, 83.), Vass, Major. Vezetőedző: Pető Tamás.
Pápa: Szigeti – Bence, Császár, Szilágyi, Kalász, Irmes, Koronczai, Németh (Hanzl, 60.), Nagy T., Skriba (Szabó M., 60.), Baldauf (Molnár T., 82.) Vezetőedző: Lengyel Ferenc.
Gólszerzők: Nagy R. (15.), Krebsz (27.) ill. Skriba (17. - büntetőből)

Így értékelte a látottak Pető Tamás

Idei legnehezebb ellenfelünkkel találkoztunk, de ezúttal is sikerült minőségi játékot produkálnunk, aminek örülük. Annak kevésbé, hogy több ziccert is kihagytunk, de összességében megérdemelt győzelmet arattunk. Már a következő, hétközi ütközetünkre koncentrálunk, ami a mainál is nehezebbnek ígérkezik

– nyilatkozta portálunknak a VLS vezetőedzője.

Sok idejük tehát nem lesz a pihenésre a veszprémieknek, hiszen a következő, hatodik kör küzdelmeit szerdán játsszák a csapatok: a VLS Veszprém augusztus 26-án kora este a fővárosi Szabadkikötő otthonában lép pályára, hogy továbbra is megőrizze veretlen mérlegét.

Utolsó módosítás: 2021. május 9. 20:14
labdarúgás Férfi labdarúgó NB III nyugati csoport, 2020/2021 37. 2021. május 23. 11:00 Zalaegerszeg, Városi Stadion ZTE II. Practical VLS
labdarúgás Férfi labdarúgó NB III nyugati csoport, 2020/2021 36. 2021. május 16. 16:00 Veszprém, Városi Stadion Practical VLS Komárom
labdarúgás Férfi labdarúgó NB III nyugati csoport, 2020/2021 35. ma 17:30 Érd, Sporttelep Érd Practical VLS
labdarúgás Férfi labdarúgó NB III nyugati csoport, 2020/2021 34. 2021. május 9. 16:00 Veszprém, Városi Stadion Practical VLS BKV Előre 0-0
labdarúgás Férfi labdarúgó NB III nyugati csoport, 2020/2021 33. 2021. május 2. 17:30 Balatonfüred, Sporttelep Balatonfüred Practical VLS 3-0
labdarúgás Férfi labdarúgó NB III nyugati csoport, 2020/2021 32. 2021. április 28. 15:00 Veszprém, Városi Stadion Practical VLS Puskás Akadémia II. 3-1