Az új épületrészt szombat délután hálaadó mise alkalmával vehette birtokba a veszprémi református gyülekezet, ahol Steinbach József, a Dunántúli Református Egyházkerület püspöke úgy fogalmazott igehirdetésében: „Az áldott isten lehajol közénk és megáld bennünket – ennek megnyilvánulása a közösségi terem létrejötte is, amely jelzi, épül a lelki ház is. De nemcsak ezért épült meg a terem, hanem azért is, hogy a szolgálatunkat teljesítve átadjuk a keresztény értékeket a következő nemzedéknek is.”
A Kálvin János parki református templom gyülekezete még 1997-ben határozta el, hogy új templomot építtet, melyet hosszas egyeztetés és kivitelezés után Márkus Mihály református lelkész szentelt fel 2000. július 18-án. Nem sokkal később, 2003-ban már itt tették le a konfirmandusok konfirmációs vizsgájukat, illetve itt szentelték fel Závodi Zsuzsanna lelkipásztort is ugyanebben az évben. Az újabb mérföldkő 2009-ben érkezett el, amikor a templomot körülvevő felület neve és ezáltal az épület neve is Kálvin János parkra változott. Az egészséges büszkeségen túl felelősséget is ró a gyülekezetre, hogy a névválasztásnak méltóképpen megfeleljünk – mondta el Gáty Szabolcs jegyző az ünnepségen.
Ebben az évben alakult át a templom előtti murvás parkoló is zöld növényekkel teli védett kertté, melynek munkálatait 12 országból 40 fiatal segítette. A gyülekezet tehát folyamatosan épült a kezdetek óta, fizikailag és szellemileg is, közben pedig a templom helyet adott rádiós istentiszteleteknek, konferenciáknak és olyan rendezvényeknek is, mint a 2018-as év Házasság Hete rendezvénysorozatot nyitó országos istentisztelet.
Egy hiányt azonban sokáig nem sikerült pótolni. A fenti alkalmaknak rendszerint a templom vagy annak irodája adott helyet, valójában azonban egyik sem volt kifejezetten alkalmas azok méltó befogadására – árulta el Novákné Szilas Szilvia gondnok. 2018 nyarán ezért egy EMMI pályázat segítségével a gyülekezet belekezdett régi vágyának megvalósításába, egy közösségi terem kialakításába. A tervezői munkálatokra a templom tervezőjét, Kovács Zsolt építészt kérték fel, míg a generálkivitelezésért Ódor Gáspár felelt.
2019 őszére már szerkezetkész volt a terem, ekkorra azonban már a költségvetés jócskán meghaladta az EMMI 19 millió forintos támogatását. A 34 millió forintos végösszeg kiegészítéséhez szükséges forrást ezért önerőből, a hívek több mint 4 milliós adakozásából, jótékonysági koncert bevételből, a Polgári Magyarországért Alapítvány támogatásával, a városi önkormányzat segítségével és Ovádi Péter országgyűlési képviselő közbenjárására a Bethlen Gábor Alapkezelő Zrt. 6 milliós támogatásának köszönhetően gyűjtötték össze.
Talán a terem létrejöttében ez volt a legszebb: a közösség összefogása, hogy mindenki feladatot vállalt benne – hangsúlyozta Novákné. Hozzátette, mindez azért is fontos, mert annak a közösségnek, amely építkezni tud, a jövőképe szilárd, amiben részükről az evangélium embertől emberig való továbbadása fontos szerepet tölt be.
Az ünnepségen felszólalók közt volt Porga Gyula polgármester is, aki úgy fogalmazott: az építkezés, a közösség és a hit az a három kulcselem, ami összetart bennünket és amire a jövőt lehet építeni. „Az Önök példája is bizonyítja, hogy nem elég csak várost építeni, közösséget is kell. Elsősorban ezért a közösségért kell hálát adnunk, amely képes jó szándékkal, kétkezi munkával és adományokkal értékeset építeni. Hiszen fedél nélküli erős közösséget ismerünk, üres házban azonban erős közösséget nem ismerünk. A közösség az első” - hangsúlyozta.