Veretlenül lett korosztályos magyar bajnok a veszprémi sakkozó

2020. szeptember 28. 7:10
A veszprémi Deák Ferenc Általános Iskola 6. osztályos tanulója, Kolimár Kristóf négy győzelmet és három döntetlent elérve zsebelte be a bajnoki címet a 12 éves fiúk 32 fős mezőnyében.

Augusztus közepén Tapolcán rendezték meg a sakkozók korcsoportos magyar bajnokságát, ahova az ország minden részéről érkeztek versenyzők. A hétfordulós, játékosonként 60 perc + 30 másodperc/lépés időtempóval megrendezett országos ifjúsági bajnokságon a 8, 10 és 12 éves korcsoportokban mérték össze tudásukat az ifjú sakkozók.

Kolimár Kristóf veretlenül lett korosztályos magyar bajnokKolimár Kristóf veretlenül lett korosztályos magyar bajnok

A 12 éves fiúk 32 fős mezőnyében a bajnoki címet végül veretlenül – négy győzelemmel és három döntetlennel – a veszprémi Kolimár Kristóf szerezte meg.

Kristóf a veszprémi Deák Ferenc Általános Iskola 6. osztályos tanulója, s az ajkai Bányász SK igazolt sakkozója. A versenyre edzője, Fáncsy Imre nemzetközi mester irányításával készült fel.