Ugrás a kezdőoldalra Ugrás a tartalomhoz Ugrás a menüre

Top 10-ben a Pannon Egyetemen végzettek fizetése

2020. december 4. 4:00 // Forrás: Pannon Egyetem
A Figyelő Felsőoktatási Rangsor 2021-es kiadásából kiderült, mely intézményekben végzett friss diplomás munkavállalók havi bruttó átlagjövedelme a legmagasabb. A Pannon Egyetem az országos összevetésben a hatodik helyet érte el.

A Pannon Egyetemen megszerzett diplomának komoly értéke van a magyar munkaerőpiacon, a Figyelő Felsőoktatási Rangsorban elfoglalt hatodik helyünk több mint bruttó 400 000Ft-os átlagjövedelmet takar. Ez a vidéki egyetemek között a legkiemelkedőbb átlagbérnek számít, a rangsorban csupán a fővárosi intézmények kerültek elénk, tehát a munkaerőpiac anyagilag is elismeri a Pannon Egyetem friss diplomásait. A helyezés annál is inkább értékes, mivel a Pannon Egyetem igen széles képzési portfólióval rendelkezik, és számos olyan szakon is képez hallgatókat, ahol a kezdőfizetés nem ennyire kiugróan magas, így az arányokat tekintve az informatikus és mérnök hallgatóink - friss diplomásként - kiemelkedő munkabérrel kezdhetik meg életüket.

Mivel a diplomás pályakövetési rendszernek jelenleg csak a 2017. decemberi adatai férhetők hozzá, a toplistán szereplő konkrét átlagos bérösszegek nem fejezik ki a mai munkaerőpiaci valóságot.
2017 végén (I–IV. negyedév átlaga alapján) bruttó 297 ezer forint volt az átlagos nemzetgazdasági átlagbér, míg 2020 közepén (az I. és a II. negyedév átlaga alapján) bruttó 395 ezer, ami átlagosan 33 százalékos növekedést jelent. A legmagasabb friss diplomás átlagbérrel büszkélkedő 10 egyetem adatait ezért a példa kedvéért ezen arány alapján aktualizálták. Ez természetesen szakértői modellezés, de jól mutatja, hogy a frissen végzettek sok esetben kiemelkedő fizetést is elérhetnek Magyarországon.

A rangsor:

  • Budapesti Corvinus Egyetem (511 782 Ft, 83,7%)
  • Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem (510 126 Ft, 91,1%)
  • Nemzeti Közszolgálati Egyetem (497 220 Ft, 64,8%)
  • Óbudai Egyetem (487 185 Ft, 88,2%)
  • Budapesti Gazdasági Egyetem (470 525 Ft, 68,7%)
  • Pannon Egyetem (429 519 Ft, 74,0%)
  • Dunaújvárosi Egyetem (419 187 Ft, 77,3%)
  • International Business School (410 577 Ft, 71,5%)
  • Széchenyi István Egyetem  (410 394 Ft, 78,0%)
  • Semmelweis Egyetem  (407 439 Ft, 91,3%)

(Az egyetem neve mellett zárójelben a végzettek havi bruttó modellezett átlagjövedelme (2020. júniusi adatok), illetve a közülük felsőfokú végzettséget igénylő munkakörben foglalkoztatottak százalékos aránya látható.)

Forrás: unilife.hu
Figyelő Felsőoktatási Rangsor 2021

 

vehir.hu
további cikkek
Orbán Viktor: nagyon nagy változás előtt állunk, át fogunk térni a háborús időkből a béke korszakába Orbán Viktor Orbán Viktor: nagyon nagy változás előtt állunk, át fogunk térni a háborús időkből a béke korszakába Új realitás jön, új dolgok fognak történni - értékelte a miniszterelnök az amerikai elnökválasztást szombaton Budapesten, nemzetközi sajtótájékoztatón. Orbán Viktor úgy fogalmazott: nagyon nagy változás előtt állunk, át fogunk térni a háborús időkből a béke korszakába. tegnap 12:35 Feltárul a rácsokon túli tabusított világ Life&Style Feltárul a rácsokon túli tabusított világ "Egy társadalmat nem az alapján kell megítélni, hogy hogyan kezeli a kiemelkedő polgárait, hanem az alapján, hogy hogyan bánik a bűnözőivel.” Dosztojevszkij mondata egyszerre alkalmas arra, hogy felkorbácsolja az indulatokat azoknál, akik a büntetés-végrehajtásban a társadalom jogos revansát látják a bűnözőkkel szemben, de ugyanúgy meg tudja világítani az emberarcúságot azokkal szemben, akik jogerős bírósági ítélettel a kezükben kényszerültek a börtönrácsok mögé. Nem véletlen, hogy ezzel az idézettel találkozik először az, aki az egykori veszprémi várbörtönbe belép. A történelmi falak még őrzik a tömlöcbe zárt betyárok utolsó sóhaját az akasztás előtt, ahogy a koncepciós perekben elítélt politikai foglyok imáit is és azt a szűnni nem akaró morajlást, ami a börtönök folyamatos ébrenlétére jellemző, miközben az idő mégis megmerevedik a raboknak, de ugyanúgy az őröknek is. A várbörtönben kialakított „Ember a rács mögött” című kiállítás nem egy középkori panoptikumot ígér. Nem is csupán egy történelmi utazást a sziklafalon kialakított legendás börtönben. Sokkal inkább egy morális tréning az ember lelkének. tegnap 12:27 TritonLife – ahol a kiválóság nem extra, hanem alapkövetelmény Life&Style TritonLife – ahol a kiválóság nem extra, hanem alapkövetelmény Az állami egészségügynek és a magánegészségügyi szektornak is ugyanaz a célja a nap végén: a betegek érdekeit a legjobban képviselni. Az ehhez vezető út viszont merőben különbözik, és amíg az állami szektorban sokszor csak egy TAJ-szám a páciens, addig a magánorvosi központok pont arra a bizalomra építkeznek, amire a legnagyobb szüksége van annak, aki valamiért orvoshoz fordul. Legalábbis a TritonLife Csoportnál így gondolkodnak, az eddigi eredményeik pedig úgy tűnik, hogy visszaigazolják ezt a stratégiát, ami még így is csak egy szelete annak a folyamatnak, ahogyan Magyarország egyik legnagyobb magánegészségügyi szolgáltatója építkezik, többek közt a veszprémi központjaiban. tegnap 12:19 Egy 50 éves szaúdi férfi a magdeburgi támadás elkövetője közélet Egy 50 éves szaúdi férfi a magdeburgi támadás elkövetője Egy 50 éves Magdeburgban dolgozó szaúd-arábiai származású, migrációs hátterű férfi követte el a kelet-németországi város karácsonyi vására elleni támadást – jelentette az M1 aktuális csatorna berlini tudósítója a péntek késő esti híradóban. tegnap 9:43

A következő oldal tartalma a kiskorúakra káros lehet.

Ha korlátozná a korhatáros tartalmak elérését gépén, használjon szűrőprogramot!

Az oldal tartalma az Mttv. által rögzített besorolás szerint V. vagy VI. kategóriába tartozik.