Ugrás a kezdőoldalra Ugrás a tartalomhoz Ugrás a menüre

Díj a tehetségért

2010. február 14. 11:25
Két napos rendezvénnyel ünnepelte fennállásának tizedik évfordulóját Hátrányos Helyzetű Tanulók Arany János Tehetséggondozó Programja.

A rendezvénysorozat a Magyar Tudományos Akadémia Dísztermében a budapesti Táncsics Mihály Kollégiumban zajlott. A program során, azok számára, akik kiemelkedő szerepet töltöttek be az intézményekben folyó pedagógiai munkában, átadták a Tehetségért Mozgalom által alapított díjat.

A programnak alapító intézményei közé tartozik a Lovassy László Gimnázium és a Veszprémi Középiskolai Kollégium is. Ma 23 intézménypárban zajlik a program, az elmúlt 10 évben mintegy 5000 tanuló részesült és részesül a program kiemelt pedagógiai, kulturális és szociális szolgáltatásaiban. Veszprém megyében a megyeszékhelyen és Pápán is működik a program.

- Maga a Pro Talento-díj már régóta létezik, de eddig minden évben csak kettő vagy három díjazott volt. Idén azonban minden intézménypár jelölt valakit, így ebben az évben 23 díjazott lesz - válaszolt kérdésünkre Tolnai József, az Arany János Programiroda vezetője.

A veszprémi intézménypáros, a Lovassy László Gimnázium és a Veszprémi Középiskolai Kollégium pedagógusai közül idén Muraközy Péterné a Veszprémi Középiskolai Kollégium volt programgazdája érdemelte ki a Pro Talento díjat.

Ódor Eszter
további cikkek
Az alacsony vízállás a Balaton-átúszást is átrendezi Balaton Az alacsony vízállás a Balaton-átúszást is átrendezi A 44. LIDL Balaton-átúszást július 18-án rendezik, a tó alacsony vízállása mellett, ami az úszást nem befolyásolja, de a szervezők részéről különleges intézkedéseket igényel.   ma 11:15 Több bor, hosszabb esték, változatlan hangulat a Rizling, Jazz Fesztiválon kultúra Több bor, hosszabb esték, változatlan hangulat a Rizling, Jazz Fesztiválon Két hét múlva, július 10-én Veszprém óvárosa kicsit kiszakad a megszokott pezsgésből és mintegy önálló faluként szerepel majd a térképeken. Nem először történik ilyen, hiszen az elmúlt másfél évtizedben majdnem minden nyáron felépült a borfalu, hogy teret adjon a hazai és vendégként a legjobb külföldi boroknak és pezsgőknek, na meg persze az igényes, jazzalapú zenének a Rozé, Rizling, Jazz Fesztiválon. A szervezők idén sem ígértek többet, mint a már bizonyított recept, néhány részletében mégis alkalmazkodtak a megváltozott körülményekhez. ma 1:09 Félrevezető információkat terjesztenek az aranyosvölgyi építkezés kapcsán közélet Félrevezető információkat terjesztenek az aranyosvölgyi építkezés kapcsán Csütörtökön tárgyalta volna a városi közgyűlés az Aranyosvölgybe tervezett ingatlanberuházás egy újabb elemét, viszont Porga Gyula, polgármester elnapolta az őszi ülésszakra ezt a vitát, elsősorban azért, hogy a helyi közéletben megjelent félrevezető és csupán a közhangulat hergelésére alkalmas információkat mindenki megismerhesse és értelmezhesse a fejlesztéssel kapcsolatban. tegnap 17:00

A következő oldal tartalma a kiskorúakra káros lehet.

Ha korlátozná a korhatáros tartalmak elérését gépén, használjon szűrőprogramot!

Az oldal tartalma az Mttv. által rögzített besorolás szerint V. vagy VI. kategóriába tartozik.