Ugrás a kezdőoldalra Ugrás a tartalomhoz Ugrás a menüre

"Soha nem ígértünk csodát!"

2010. március 5. 0:01
Navracsics Tibor, a Fidesz parlamenti frakcióvezetője Gyulafirátóton és Sólyon tartott lakossági fórumot csütörtökön délután.

A gyulafirátóti művelődési házba Czaun János alpolgármester meghívására érkezett Navracsics Tibor, aki egyben a 7. számú választókerület országgyűlési képviselő jelöltje is.

A teltházas teremben lévő résztvevőknek beszédében hangsúlyozta, a választási győzelem után, Magyarországnak olyan kormányra lesz szüksége, melynek politikusai nem a saját zsebüket, hanem a közt gyarapítják, és akik nem azt nézik, hogyan lehet a közösből minél többet privatizálni, eltüntetni, állami feladatokat magáncégekre bízni.

- Az elmúlt 8 év kormányzása olyan mértékű rombolást végzett, hogy most nem tudhatjuk pontosan, hol, milyen törésvonalak mentén, milyen konfliktusok keletkezhetnek még a jövőben. Gazdag és szegény, magyar és cigány egyre távolabb került egymástól. Az MSZP ideológiai alapon szítja a konfliktusokat, és azt mondja, hogy mindenki, aki jobboldali, az fasiszta, rasszista és nem demokrata. A Jobbik, pedig azt hangoztatja, hogy mindenki, aki nem magyar, az nem közénk való, aki cigány, az mind bűnöző, naplopó. Szerintünk pedig sem ideológiai, sem faji, illetve etnikai alapon nem lehet különbséget tenni a Magyar Köztársaság polgárai között – fogalmazott Navracsics, majd megjegyezte, csupán becsületes és becstelen embert lehet szétválasztani.

- Aki bűncselekményt követ el, feleljen a tetteiért legyen szó bárkiről, ugyanis rendet kell teremteni. Az a társadalom, amelyben a pedagógusokra azt mondják, hogy lusták, a vállalkozókra, hogy adócsalók, a köztisztviselők meg nem dolgoznak elég hatékonyan, amelyben az orvosokat korruptnak minősítik, vagyis minden társadalmi csoportot sértegetnek, az egy sértett társadalom, tele konfliktussal és kétségekkel – mondta a Fidesz politikusa, majd rámutatott, hogy az elmúlt időszaknak a nyugdíjasok voltak a legnagyobb vesztesei, és meglehetősen furcsa, hogy most a szocialista párt az ő védelmezőjüknek vallja magát.

- Érdemes összehasonlítani a négy évvel ezelőtti választásokat, hogy ki, mit mondott, és mit ígért, ki mondott igazat. Mi akkor sem ígértünk csodát. Így a mostani választás is a bizalomról szól. Aki most azt mondja, hogy túl vagyunk a válságon, az garantáltan nem mond igazat. Szerintünk kemény munkára van szükség, amely mindennek az alapját megteremtheti, így biztosítva a gazdasági növekedés tartós beindítását.

A települések lakói számos gondjukat tárták fel, volt, aki sérelmezte a községen keresztül haladó, zajos, környezetszennyező utakat, a kamionforgalmat. Felvetődött Rátót önállóbb pénzgazdálkodásának kérdése, akadt, aki megkérdezte, mikor szándékoznak elsősorban magukon spórolni a képviselők.

Az ellenzéki képviselő elmondta, elsők között fogják benyújtani a 200 fős parlamenti létszámra vonatkozó indítványukat. Kifejtette, a párt egészségügyi és oktatási elképzeléseit: szerinte előbbiből nem üzleti ágazatot, hanem az ellátási minimumon alapuló rendszert kell létrehozni. Elsődleges továbbá mindkét területen a működés és a finanszírozás stabilizálása.

Az est vendége volt dr. Lázár János Hódmezővásárhely polgármestere, az országgyűlés honvédelmi és rendészeti bizottságának elnöke, aki jelezte, nem meghívásra érkezett, csak szerette volna a frakcióvezetőt meglepni. Szerinte nagy jelentősége van annak, hogy ezt a térséget olyan politikus képviselje, aki ma Magyarország legbefolyásosabb és legnépszerűbb képviselőinek egyike, és aki kapcsolatai révén sokat tehet a régióért.

Sólyon Navracsics a vidékfejlesztési politikáról beszélt, majd hangsúlyozta, Sóly is megérdemli, hogy a vallásturizmus úgymond befogadja, elismerje, mint jelentős történelmi háttérrel rendelkező falut, hogy a helyi termelők se szoruljanak ki a veszprémi piac adta, és az unió által kínált támogatás lehetőségeiből.

- Olyan kormányra van szükség, amely nem teherként kezeli a vidéket – mondta Navracsics Tibor végezetül.

Galéria
"Soha nem ígértünk csodát!"
Szausev Xénia
további cikkek
Súlyosan megsérült egy magyar gyerek a bledi várnál közélet Súlyosan megsérült egy magyar gyerek a bledi várnál Súlyosan megsérült egy magyar gyerek, miután szerdán lezuhant a szlovéniai bledi vár melletti kilátónál - közölte a helyi rendőrség. ma 15:48 Közgyűlés előtt és közben: polgármeseri találkozó tiltakozókkal, kell-e médiacentrum, fűnyírás hiánya direkt közélet Közgyűlés előtt és közben: polgármeseri találkozó tiltakozókkal, kell-e médiacentrum, fűnyírás hiánya direkt Több, a veszprémiek mindennapjait érintő kérdésben is döntött a városi közgyűlés csütörtöki ülésén. Az interpellációk között a városi hetilap önkormányzati támogatása, a Gyárkert zajterhelése, valamint a Haszkovó buszfordulóba tervezett energiatároló is szerepelt. A képviselők emellett döntöttek a részvételi költségvetés folytatásáról, több alapítvány támogatásáról, valamint számos városfejlesztési kérdésről is. A legpikánsabb esemény mégsem a Városháza falain belül, hanem a ház előtt történt, amikor egy, az Aranyosvölgybe tervezett ingatlanfejlesztés miatt tiltakozó csoporttal találkozott a polgármester. ma 18:11 Az alacsony vízállás a Balaton-átúszást is átrendezi Balaton Az alacsony vízállás a Balaton-átúszást is átrendezi A 44. LIDL Balaton-átúszást július 18-án rendezik, a tó alacsony vízállása mellett, ami az úszást nem befolyásolja, de a szervezők részéről különleges intézkedéseket igényel.   ma 11:15

A következő oldal tartalma a kiskorúakra káros lehet.

Ha korlátozná a korhatáros tartalmak elérését gépén, használjon szűrőprogramot!

Az oldal tartalma az Mttv. által rögzített besorolás szerint V. vagy VI. kategóriába tartozik.