Az elmúlt 140 év alatt a Magyar Vöröskereszt hazai viszonylatban az egyik legjelentősebb humanitárius és karitatív mozgalommá nőtte ki magát, mely jelen volt közel másfél évszázad legfontosabb történelmi eseményeinél, többször tevékenyen szerepet vállalt az országot sújtó háborúk, környezeti katasztrófák és válságok hatásainak enyhítésében – emlékeztetett a megemlékezésen Baráth Gábor megyei igazgató. A szervezet elődje, a Magyar Szent Korona Országai Vörös-Kereszt Egylete még 1881-ben alakult meg a Vörös-kereszt Férfiegylete, valamint a Magyar Országos Segélyező Nőegylettel egyesülve. Az azóta eltelt közel másfél évszázad alatt a humanitárius szervezet munkatársai és önkéntesei ott voltak a történelem legfontosabb eseményeinél, segítették az embereket háborúk, természeti katasztrófák vagy olyan válságok esetén, mint napjainkban a koronavírus-járvány, emellett a hétköznapokban is tevékenyen odaállnak a hajléktalanok, nélkülözők, erőszakot elszenvedők vagy fogyatékkal élők mellé.
Kerpel Péter, a Magyar Vöröskereszt országos vezetőségének tagja úgy fogalmazott, büszkeség egy ilyen szervezetben dolgozni, s élete legnagyobb ajándékának tartja, hogy immár ötven éve a hazai Vöröskereszt tagja. „Nincs még egy ilyen sokrétű és sokat adó szervezet, amely megkülönböztetés nélkül támogatja bajban a legelesettebbeket és a leginkább jómódban élőket is, emellett folyamatosan keresi a lehetőséget a jótékonyságra is.” Kerpel szerint öröm látni azt is, hogy folyamatosan fejlődik a szervezet veszprémi székháza is, amelynek további szépüléséhez egyik saját festménye kicsinyített másával járult hozzá.
Az ünnepségen jelen volt Ovádi Péter országgyűlési képviselő is, aki lobbitevékenységével, források gyűjtésével folyamatosan támogatja a szervezetet. Ovádi köszöntőjében arról beszélt, a világjárvány rávilágított, mennyire hálásak lehetünk az egészségügyi dolgozók alázatos munkájáért, s mennyire fontos megbecsülni ezeket a közösségeket. Nekik is köszönhetjük, hogy a jelenlegi helyzetből erősebben tudtunk kijönni – mondta el.
Az ünnepség részeként egy új emléktáblát is avattak a Szigethy utcában található épület oldalán, a szervezetet pedig rendszeresen támogató veszprémi önkormányzat részéről Bázsa Botond helyezett el koszorút a helyszínen.