Az ingatlant határozatlan idejű haszonkölcsön szerződés keretében vehetik birtokba a polgárőrök. A szövetség eddig a Veszprém Megyei Rendőr-főkapitányság épületében, egy aprócska helyiségben működött, amit azonban már rég kinőttek, így az új, nagyobb, találkozók megrendezésére is alkalmas iroda mindenképp előrelépést jelent a szervezetnek. Még úgy is, hogy a huzamosabb ideje nem használt ingatlan felújításra szorul, és ennek költségeit is ők viselik majd – mint azt Mezei József, a szervezet elnökhelyettese kifejtette, a tagdíjakból rendelkezésre álló összeg mellett pályázatokból és támogatásokból fedezik majd a rekonstrukciót.
A haszonkölcsön szerződés megkötéséről a rendkívüli jogrend idején a polgármester döntött. Porga Gyula azzal indokolta az együttműködést, hogy egy megyeszékhelynek feladata együttműködni a környező településekkel, és befogadni a megyei szintű kezdeményezéseket, kiváltképp, ha azok olyan, a közösséget szolgáló feladatot látnak el, mint a polgárőrök. A civil szerveződésként működő polgárőrségek békeidőben a közbiztonságért és a köztisztaságért felelnek a rendőrökkel együttműködve, a pandémia idején azonban ennél sokkal több feladatot is vállaltak: így például gyógyszereket szereztek be, ételt szállítottak házhoz a rászoruló, idős polgároknak.
A polgármester megjegyezte: az együttműködéstől azt is várja, hogy az Veszprémben is előre lendítheti a polgárőrség helyzetét. Városunkban ugyan aktívak és lelkesek a civil rendvédők, számuk azonban csekély, amit tagtoborzással és egy új szervezet megalapításával szeretnének növelni. A megyei polgárőr iroda kialakításával a Cholnokyvárosban élők is nyernek, hiszen amellett, hogy egy joggal kifogásolható környezetű épületet rendbe tesznek, a polgárőrök gyakori jelenléte a közbiztonságra is pozitív hatással lehet.