A Veszprém Megyei Kormányhivatal elmúlt hónapokban elvégzett illetve a nyáron előttünk álló feladatairól számolt be hétfői sajtótájékoztatóján Takács Szabolcs Kormánymegbízott.
A koronavírussal kapcsolatban felelevenítette: míg a járvány első hulláma idején a hivatal feladata elsősorban az volt, hogy az oktatási- és szociális intézményeket ellássák a védekezeshez szükséges eszközökkel, addig az idén már az oltás megszervezésében töltöttek be fontos szerepet. Megyénkben 7 kórházi oltóponton és 168 háziorvosi rendelőben oltottak. Rámutatott, hogy a kormány beszerezte a szükséges mennyiségű vakcinát, így már egyéni felelősség kérdése, hogy ki és mikor igényli a védőoltást. Kérdésre válaszolva Takács azt is elárulta, hogy a megyében a nagyságrendileg 341 ezres lakosságból mintegy 200 ezren kapták meg az injekciót.
Ami a foglalkoztatási adatokat illeti, Veszprém megye mostanra visszatért a járvány előtti szinthez. Ennek elérése érdekében a kormányzat korábban több módon is igyekezett támogatni a munkáltatókat és a munkavállalókat is. A megyében 3,86 milliárd forintot osztottak ki a gazdaságvédelmi akcióterv ágazatokat segítő intézkedései révén; ötven cég közel egymilliárd forintot nyert el a kutatás-fejlesztést támogató programból; míg 500 fő alkalmazását segítette a kormányhivatal összesen 260 millió forinttal. A nyári hónapokban ismét aktív a nappali tagozaton tanulók idényszerű elhelyezkedését segítő program, melynek keretében a mezőgazdaságban, vendéglátásban, turizmusban és az önkormányzatoknál végezhetnek nyári munkát a fiatalok.
Május óta újra lehet előzetes bejelentkezés nélkül is ügyeket intézni a kormányablakokban - Takács Szabolcs azt javasolta, hogy bár a veszélyhelyzet idején lejárt okmányok érvényességét meghosszabbították, érdemes most elintézni ezek cseréjét, a veszélyhelyzet feloldása után ugyanis csúcsforgalomra és hosszabb várakozásra lehet számítani a kormányablakokban.
A kormánybiztos a múlt héten bevezetett uniós védettségi igazolvánnyal kapcsolatban jelezte: azt a kormányablakok mellett online, ügyfélkapus bejelentkezéssel az EESZT felületén is lehet igényelni.
Végül az ilyenkor szokásos szezonális ellenőrzésekről esett szó: a nyár során rendszeresen ellenőrzik a strandok vízminőségét - a legutóbbi adatok alapján mindegyik veszprémi nyíltvízi strand vize alkalmas a fürdésre. A következő hónapokban a játszóterek, vendéglátóhelyek, személyszállítást végző szolgáltatások ellenőrzése zajlik majd.