Az egyeztetés előtt a helyettes államtitkár Ovádi Péter parlamenti képviselő társaságában foglalta össze a sajtónak a kormány által a civilek részére nyújtott támogatások rendszerét. Elmondta: 2018 óta megnégyszereződött az erre a célra szánt forrás mérete, a Nemzeti Együttműködési Alap akkori ötmilliárdos keretösszege mára tízmilliárdra nőtt, amihez az 5000 lakos alatti településeket célzó falusi civil alap ötmilliárdos, és az ennél nagyobb településeket célző városi civil alap 4,4 milliárdos keretei is hozzáadódnak. Ráadásul ezekben az újfajta pályázati rendszerekben, melyeknek kiírásain csak civil szervezetek igényelhetnek támogatást, olyan költségekre is elnyerhető támogatást, amik a NEA-ban nem szerepelnek, ilyen például a gépjármű vagy az ingatlanvásárlás.
Ovádi Péter elsősorban a kistelepüléseken működő civil szervezetek jelentőségére hívta fel a figyelmet, akik az adott község szívét-lelkét jelentik. Azzal, hogy nekik is elérhetővé váltak támogatások a központi költségvetésből, az adott települések önkormányzatait is tehermentesíthetik, hiszen például a civilek által szervezett falunapok, rendezvények vagy a szervezetek által ellátott közhasznú feladatok nem az önkormányzat kasszáját terhelik, az így megmaradó összeget más célokra fordíthatják a települések.
A veszprémi civil szervezetek számára rendezett fórumon a résztvevők többek között megoszthatták egymással az őszi terveiket, ötletek cseréltek gazdát azzal kapcsolatban, hogyan lehet egy esetleges újabb járványügyi lezárás esetén működni és közösséget teremteni, de az Európa Kulturális Fővárosa programmal kapcsolatos feladatok és lehetőségek is szóba kerültek.