Ugrás a kezdőoldalra Ugrás a tartalomhoz Ugrás a menüre

Tovább erősíti informatikai képzését a Pannon Egyetem

2021. szeptember 14. 19:25
Három informatikai laborral gazdagodott a Pannon Egyetem az Európai Unió támogatásával. Az eszközök mellé képzési programot is kapott az intézmény.

A kedd délelőtti ünnepélyes átadón Hegedűs Barbara alpolgármester megjegyezte: a digitalizáció a hétköznapi életünk részévé vált, a kérdés egyre inkább az, miként tudunk átállni az új technológiákra a gazdaságban és a mindennapi életünkben is. Ezért is fontos, hogy az egyetemről kikerülő diákok korszerű tudással rendelkezzenek. Az alpolgármester örömét fejezte ki, hogy az egyetem a kormányzati támogatásokkal és az uniós pályázatokkal is élni tud. 

dr. Solymár Károly Balázs (fotó: Pannon Egyetem)dr. Solymár Károly Balázs (fotó: Pannon Egyetem)

A jövőt az informatikusok írják, óriási a kereslet rájuk, a következő két évben 44 ezer informatikus tudna elhelyezkedni, ha lennének ennyien – vázolta a munkaerőpiaci állapotokat dr. Solymár Károly Balázs digitalizációért felelős helyettes államtitkár. Mint mondta, a program keretében olyan nemzetközileg is elfogadott képzésekhez juthatnak hozzá ingyenesen a hallgatók, amikért egyébként komoly pénzeket kellene fizetniük.  A laborokban olyan környezetet szimulálnak, ami egy nagyvállalati vagy akár kormányzati informatikai rendszer működésébe enged bepillantást. Azonban nemcsak eszközöket adnak át, hanem a csomag részeként biztosítják a tanárok továbbképzését és a hallgatók számára az ingyenes vizsgatételi lehetőséget is. 

Vonderviszt Ferenc, Hegedűs Barbara, dr. Solymár Károly Balázs (Fotó: Pannon Egyetem)Vonderviszt Ferenc, Hegedűs Barbara, dr. Solymár Károly Balázs (Fotó: Pannon Egyetem)

Vonderviszt Ferenc általános rektorhelyettes emlékeztetett: a  Pannon Egyetem néhány éve úgy döntött, hogy meghatározó szerepet kíván játszani a zöld átállásban és a digitális transzformációban. Ezeket a törekvéseket az Információs és Technológiai Minisztérium is kiemelten támogatta. 

“Büszkék vagyunk a mérnök informatikus képzésünkre, azt gondoljuk, hogy a legjobbak közé tartozik a országban, az itt végzett hallgatók a legjobb kezdő fizetéssel rendelkező munkavállalók közé tartoznak.” 

Hozzátette: a Pannon Egyetem egyre inkább kutató-fejlesztő egyetemmé válik, próbálnak meghatározó szerepet játszani a régió fejlődésében, segíteni a versenyképesség fokozását, szoros kapcsolatot alakítanak ki a régióban lévő cégekkel a Közép-Nyugat-Dunántúlon. Portfóliójukat úgy alakítják, hogy az minél inkább megfeleljen a piaci igényeknek, és minél több projektet a cégekkel közösen valósítsanak meg. 

Fotó: Pannon EgyetemFotó: Pannon Egyetem

A rektorhelyettes a jelenlegi programmal kapcsolatban elmondta: annak keretében az oktatók képzése is megvalósul, birtokába jutnak azoknak az ismereteknek, amik ma élenjáró vállalatok oktatási anyagaihoz, eszközeihez igazodnak. A program hozzájárul ahhoz is, hogy a hallgatók gyakorlatorientált tudással hagyják el az egyetemet, amit azonnal hasznosíthatnak a cégeknél, amint kilépnek az intézmény falai közül.

vehir.hu
további cikkek
Középpontban a környezeti nevelés Pannon Egyetem Középpontban a környezeti nevelés A Pannon Egyetemen 2022 óta fut a Tématerületi Kiválósági Program 2021 keretében a Nemzeti Kutatások alprogram, amely a környezettudatos életmóddal kapcsolatos társadalmi és nyelvi attitűdök vizsgálatát veszi górcső alá online szövegek és kérdőíves felmérések alapján. A projekt 2025 végéig tart. 2024. december 19. 18:19 Egyik közös projekt lezárult, másik elkezdődött a Pannon Egyetem és a MOL együttműködésével Pannon Egyetem Egyik közös projekt lezárult, másik elkezdődött a Pannon Egyetem és a MOL együttműködésével Lezárult egy fontos mérföldkő a Pannon Egyetem és a MOL együttműködésében, de ezzel egyidejűleg újabb közös projektbe vágtak bele. A körforgásos gazdaságra történő átállásban olyan eredményeket értek el, ami úttörő lehet a jövőben, közben pedig már elkezdődött a kémiai újrahasznosítási technológiák területén a kutatómunka, de vizsgálják a biológiai- és nem biológiai eredetű fenntartható üzemanyagok lehetőségét is Veszprémben. 2024. december 10. 14:56 Tartsuk meg az egyetemre bejutó fiatalokat az önkéntesség világában! önkéntesség Tartsuk meg az egyetemre bejutó fiatalokat az önkéntesség világában! A Pannon Egyetem és a Nemzeti Ifjúsági Tanács (NIT) közösen indította útjára a KÖZÖS.Veszprém elnevezésű projektet, hogy négy témakör alapján ösztönözze önkéntes tevékenységekre az egyetemi hallgatókat. 2024. december 8. 12:48 Fenntartható megoldások a mindennapokban: zöldenergia és innováció a Zöldenergia Fórumon Zöldenergia Fórum Fenntartható megoldások a mindennapokban: zöldenergia és innováció a Zöldenergia Fórumon A fenntarthatóság és a megújuló energiák alkalmazása kulcsszerepet játszanak a globális klímaváltozás elleni küzdelemben, különösen a helyi közösségek életében. Veszprém városában a Zöldenergia Fórumon nemcsak a fenntartható közlekedés, hanem a háztartások energiafelhasználásának csökkentése és a tudományos kutatások innovatív megoldásai is fókuszba kerültek. 2024. november 28. 18:38

A következő oldal tartalma a kiskorúakra káros lehet.

Ha korlátozná a korhatáros tartalmak elérését gépén, használjon szűrőprogramot!

Az oldal tartalma az Mttv. által rögzített besorolás szerint V. vagy VI. kategóriába tartozik.