Péntek délután ünnepélyes keretek közt áldották meg és adták át a Veszprém-Főegyházmegyei Karitász ideiglenes központi irodáját és Jelenlét Pontját a Damjanich utca 3. szám alatt. A segítségre szorulók hétfőtől a vár helyett itt kereshetik a segélyszervezet munkatársait. A felajánlók továbbra is ruhák, tartós élelmiszerek és eszközök adományozásával tudják támogatni a Karitász munkáját.
A megnyitón Polgárdy Imre, a Veszprém Megyei Önkormányzat Közgyűlésének elnöke azt mondta, a megyei önkormányzat számos alkalommal nyújt segítő kezet a Karitásznak, majd a segélyszervezet munkatársait méltatva arról beszélt, ők azok, akik testközelből érzékelik és tudják, hogy az embereken hogyan lehet segíteni. - Az új iroda megnyitásával házhoz jön a segítség Veszprém egyik legsűrűbben lakott részén - hangsúlyozta.
Brányi Mária alpolgármester kiemelte, a Jelenlét Pont megnyitása fontos esemény nem csak a katolikusok, hanem az egész város életében, hisz a nélkülözők élete könnyebbé válhat, ugyanakkor a szolidaritás erős bástyája is lehet a lelki menedékre szorulóknak.
Écsy Gábor, a Katolikus Karitász országos igazgatója ünnepi beszédében Ferenc pápa gondolatait idézve arról beszélt, az egyháznak az „együttérzés és a közelség egyházává” kell válnia, a Jelenlét Pont ezen gondolat mentén találkozásokra ad majd lehetőséget és megkönnyíti, hogy ez emberek a másik arca felé forduljanak - mondta.
- Az új hely megnyitásával a Karitász közelebb tud kerülni az emberekhez, hisz az előző, várban lévő irodához nehezen jutottak el hozzájuk. A segítségre szorulók mostantól könnyebben találkozhatnak velünk - ezt Szijártó László, a Veszprém-Főegyházmegyei Karitász igazgatója mondta, majd hozzátette: a Karitász 800 településen van jelen az országban, közel 10 ezer önkéntessel, a főegyházmegyében pedig több mint 40 helyen állnak szolgálatban, 500 önkéntes segítségével.
A hely megáldását követően Udvardy György veszprémi érsek arról beszélt, a Jelenlét Pont feladata, hogy azt hirdesse és valósítsa meg, hogy mindannyiunkban Jézus jelen van, aki vállalja a mi életünket. Hol úgy, hogy szenved velünk, hol úgy, hogy lehetőséget ad arra, hogy másokon segítsünk.