11°C
11°C

Nemesvámoson mérettették meg magukat a mezei futók

2021. november 6. 16:55
Nemesvámoson rendezték meg szombaton a Megyei Futó Magyar Liga második fordulóját.

A lányok mezőnyében az U14 korosztályban Szalai Fanni (Team Újbuda SE), Szobácsi Flóra (Tempo-Aqua) és Fekete Sára (Győri Atlétikai Club) állhattak fel a dobogóra, a győztes ideje 11:18 volt. Az U12 korosztályt Szalai Nóra nyerte a Team Újbuda SE színeiben 12:28-cal. Az U16 korcsoportban Nagy Lujza (PVSK) végzett az élen Jármay Boróka Zsófia (Castor SE) és Felber Kata Zselyke (SVSE) előtt. A nyertes idő 12:00.

A fiúk között az U14 korcsoportban Mireider Gergő (VEDAC) diadalmaskodott 14:58-as idővel Szirbek Titusz (SVSE) és Herczeg Áron (Miskolci Sportiskola) előtt. Az U12 korosztályt Kántor Benedek (Miskolci Sportiskola) nyerte, dobogóra állhatott még Kántor Vince (Miskolci Sportiskola) és Kovács Olivér Zalán (SZoESE), a nyertes idő 15:39. A futam abszolút dobogósai az U16 korcsoportból kerültek ki: Mayer Zsombor (TSC-Geotech), Kalász Bertold (Centrál Elit AC) és Szűcs András (Team Újbuda SE) sorrendben, a győztes idő 14:09.

A nők között a 2005/2006-ban születettek futamát Máramarosi Rita (KSI SE) nyerte 14:49-cel, mögötte Mészáros Emma (KSI SE) és Baier Zsófia (Tempo-Aqua) futott be. A felnőttek között Tóth Lili Anna (BHSE) volt a legjobb 17:54-es idővel, őt Urbán Zita (BHSE) és Ohn Kinga (BEAC) követték.

A felnőtt nők érmeit Ovádi Péter parlamenti képviselő adta átA felnőtt nők érmeit Ovádi Péter parlamenti képviselő adta át

A férfiaknál a 2005/2006-ban születettek versenyét Szabó Benjamin (TSC-Geotech) nyerte 17:07 idővel, mögötte Zahorán Milán (Békéscsabai AC) és Szirbek Albert (SVSE) futott be. A felnőttek futamán Karsai Gábor (Békéscsabai AC), Pápai Márton (MATE - GEAC), Lomb Ádám (PVSK) sorrend alakult ki az élen, a győztes idő 22:53.