Az előadással bővített és a szokott helyen – Kisfaludy terem – rendezett bemutatót mindenekelőtt a nagyszámú résztvevő egészségének védelme érdekében törölték.
Rátérve az aktuális lap tartalmára, AZ OLVASÓHOZ című rovatban rövid elemzés olvasható a veszprémi helytörténeti kutatásról és írásról. A főszerkesztő számba veszi – a terjedelmi korlátok miatt csak röviden – az eddig megjelent, és a készülő monográfia megírásához nélkülözhetetlen forrásokat, bibliográfiákat, vagy jelzi – az általa vélt – hiányukat, valamint kitér a kutatói, kutatási kérdésekre is. Adósságunk van Veszprém helytörténeti kutatásában, amire minden kutatót és lelkes patriótát biztat annak csökkentésére.
A VESZPRÉMI KUTATÓK ÉS MŰHELYEK rovat 9. részében a december 20-án 90 esztendős Albrecht Sándort köszönti a Veszprémi Szemle olvasóközönsége, amit Csiszár Miklós foglalt keretbe és írásba. A TANULMÁNYOK rovatban egy kevéssé ismert eseményről kapunk bő és részletes tájékoztatást: püspökgyilkosság Veszprémben. Kőszegi (II.) Péter veszprémi püspök pályája címmel Kádár Tamás tollából. Péter püspöknek – családja révén és ha áttételesen is – szerepe volt Veszprém 1276. évi pusztításában. Ismereteket kapunk Péter püspök életútjáról, a korban jellemző családi, főúri viszályokról. Földesi Ferenc egy levelezésgyűjteményből szemezgetett – „... ily jó levélíró és pontos atyádfia” címmel –, melyeket Csapó Kálmán, Veszprém vármegye tiszti főügyésze írt 1859 és 1914 között feleségéhez, unokabátyjához, illetve lányaihoz. Csapó Kálmán részletes életrajza is olvasható a publikációban.
Az ÉVFORDULÓK rovatban folytatják a Veszprémi/Pannon Egyetem alapító atyáinak, professzorainak életét bemutató sorozatot. Próder István ebben a tanulmányában a 100 éve született dr. Bodor Endrét mutatja be. A HELYTÖRTÉNETI BARANGOLÁS rovatban most két írás olvasható. Maróti Rezső egy korábban leadott – anyagtorlódás miatt eddig nem közölt – rövid írását adjuk közre, melyben a Vetési Albert Gimnázium alapítására emlékezett. Röviden megemlékeznek a 2021-ben 80 esztendős gyalogos felüljáróról, ami 1975-ig a veszprémi vasúti sínek felett vezetett át, és ami még ma is hibátlanul látja el feladatát, immár a Veszprém-Jutasi vasútállomásnál.
A KÖNYVSZEMLE rovatban olvashatunk az év első felében megjelent és a Cholnoky családot bemutató könyvről (a könyv szerzője Rybár Olivér) Rainer Pál tollából, illetve Sebő József a SÉD című kritikai folyóiratról írt bővebb ismertetőt. Végül a NEKROLÓG rovatban Tölgyesi József köszön el Veszprém utolsó tanácselnökétől, a Veszprémi Szemle szerzőjétől, Maróti Rezsőtől.