Lezárult a pályázat, megnevezték azokat a bérlőket, akik elkészültük után üzemeltethetik az Európa Kulturális Fővárosa program két zászlóshajóját: a volt gyerekkórházat és a Jókai utcai Ruttner-házat. Mindkét épület felújításán jelenleg is dolgoznak a szakemberek, a tervek szerint 2023 elejére készülnek el.
Az egykori gyerekkórház különböző mozgáskultúrához kapcsolódó csoportos tevékenységeknek ad majd otthont fixen és időszakosan bérelhető termek kialakításával és egy bisztró jellegű étteremmel, hangsúlyt fektetve a gyermekkel érkező vendégekre. Az épület északi homlokzatához kapcsolódóan rendezvényteret alakítanak ki. A kórház egykori mosodájában az épület felújítása során elsősorban a városban működő néptánc csoportok számára alakítanak ki rendezvényteret irodákkal, raktárral, büfével, valamint az épületben külön egységként létrehoznak egy falmászó termet. Elkészülte után az ingatlanokat bérlőként az önkormányzati tulajdonban lévő Swing-Swing Kft. üzemelteti majd évi 49,8 millió forintos bérleti díj fejében. A cég neve nem ismeretlen a veszprémiek számára, hiszen ugyanez a társaság üzemelteti a Hangvillát is. A bérleti szerződés tíz évre szól.
Kovács Rajmund (Függetlenek-Szakszervezet-Reformerek) alacsonynak tartja a meghatározott bérleti díjat, ugyanakkor azt pozitívumnak tartja, hogy önkormányzati cég nyerte el a feladatot.
Gerstmár Ferenc (MSZP-LMP-P) azt kérdezte, hogyan lehet elkerülni, hogy a kültéri rendezvények hanghatása a környéken élőket ne zavarja? Porga Gyula polgármester (Fidesz-KDNP) szerint az üzemeltető feladat, hogy megtalálja a kényes egyensúlyt, ehhez szükség lehet egy kis időre, a helyzet annyiban szerencsés, hogy a rendezvényeket a belső udvarban szervezik majd, aminek közvetlen szomszédságában az egyetemi campus és a park található, így kevésbé lesz zavaró, hiszen "nem azért építünk közösségi tereket, hogy azokkal az ott élőket bosszantsuk".
A Jókai utca 8. szám alatt található Ruttner-házban a Várbörtön látogatói számára jegyértékesítésre alkalmas fogadó tér, vendéglátáó egység valamint hostel típusú, osztálykirándulásokat kiszolgálni képes, 35 fő elhelyezésére alkalmas szállás jön létre a felújítás során. Az ingatlan bérleti jogát a veszprémi Patent Hostel Kft. nyerte el havi 480 ezer forintos bérleti díjért, határozatlan időre.
Ez történt még a közgyűlésen:
- A napirend előtt történtekről külön cikkben, itt írtunk.
- A Városháza épületeinek fejlesztésére 40 millió forintra pályázik az önkormányzat a Belügyminisztérium kiírásán, a remélt támogatáshoz további 40 millió forint önerő biztosítását vállalta a város. A beruházás célja az épületek működési költségeinek csökkentése.
- Megválasztották az országgyűlési egyéni választókerületi választási bizottság tagjait: dr. Bálint Ferenc, dr. Földesi Csaba Tibor és dr. Herczeg Attila mellett a póttagok dr. Matók Barbara és dr. Fülöp György Imre. A választási bizottságnak a törvény szerint többek között nem lehet tagja képviselő, alpolgármester, jegyző, másik választási bizottság tagja, választási iroda tagja, a Magyar Honvédséggel szolgálati jogviszonyban álló hivatásos és szerződéses katona, honvéd tisztjelölt, honvéd altiszt-jelölt és a tényleges szolgálatot ellátó önkéntes tartalékos katona, bármely párt tagja, a választókerületben jelöltet állító jelölő szervezet tagja, a választókerületben induló jelölt és hozzátartozója.
- Beszámolt 2021-es tevékenységéről az Észak-Balatoni Térség Regionális Települési Szilárdhulladék-kezelési Önkormányzati Társulás. A napirend vitájában Kovács Rajmund (Függetlenek–Szakszervezet–Reformerek) azt kérdezte, milyen módon történik a szelektív hulladék feldolgozása a királyszentistváni telepen? Bázsa Botond, a társulás elnöke azt válaszolta, hogy a hulladékot energia-termelésre használják, ami erre nem alkalmas, azt lerakják. Gerstmár Ferenc (MSZP–LMP–P) arról érdeklődött, mit lehet tenni, hogy a költségek ne haladják meg a bevételt? Bázsa Botond a hulladékszállítás-költségeinek észszerűsítését nevezte meg egyik lehetőségként, mint mondta, ennek a kérdéskörnek a részletes kidolgozása folyamatban van.