Ugrás a kezdőoldalra Ugrás a tartalomhoz Ugrás a menüre

Új falubusz Hárskúton

2022. február 14. 12:00
A Magyar Falu Program támogatásával új, kilencszemélyes kisbuszt vásárolt Hárskút önkormányzata.

Az önkormányzat 15 millió forintot nyert a Magyar Falu Program pályázatán az új falubusz megvásárlására – tájékoztatott Tábori Ferenc polgármester vasárnap, amikor bemutatta a sajtónak az új járművet. Hozzátette: 2,3 millió forintot az önkormányzat tett hozzá a vételárhoz, hogy a 17 milliós buszt meg tudják vásárolni. Elmondta: azért nem az olcsóbb, alap felszereltségű változatot választották, mert a Hárskútra jellemző téli, havas útviszonyok miatt szükségük van a négykerék-meghajtásra is. 

A kisbusszal az időseket szállítják Veszprémbe orvoshoz, az óvodásokat utaztatják rendezvényekre, a nemzetiségi dalkör is ezzel járhat a fellépésekre, de például a szociális étkeztetésben résztvevők számára is ezzel hordják ki az ebédet minden nap. 

Az új kisbuszt vasárnap Ovádi Péter parlamenti képviselő is megtekintette, aki a helyszínen a hárskúti önkormányzat munkáját méltatta az elmúlt időszak számos sikeres pályázata miatt. Hozzátette: a most beszerzett vadonatúj jármű hosszútávú megoldást jelent a település számára.

A bakonyi falu idén is több pályázatot adott be a Magyar Falu Programba: az alsó temető ravatalozójára, bértámogatásra és játszótér-felújításra költenék a reménybeli támogatást. 

Schöngrundtner Tamás
Kovács Bálint
további cikkek
Múltunk a jelenben - kezdetét vette a XXXI. Országos Műemléki Konferencia Múltunk a jelenben - kezdetét vette a XXXI. Országos Műemléki Konferencia A három napos konferenciának – Múltunk a jelenben címmel - idén Veszprém ad otthont. Az ICOMOS konferencia megnyitóját csütörtök délután tartották az ActiCity Tánc- és Mozgásművészeti Központban.   ma 14:10 Korszerű pályán sportolhatnak a táncsicsos diákok Táncsics Mihály középiskola Korszerű pályán sportolhatnak a táncsicsos diákok Százmillió forint értékben újították fel a Táncsics Mihály Technikum sportpályáját. ma 14:13 Kerékpárút és kerékpárforgalmi létesítmények építése Veszprém-Gyulafirátót szakaszon A projekt az Európai Unió támogatásával, az Európai Regionális Fejlesztési Alap és Magyarország költségvetése társfinanszírozásával valósult meg a Széchenyi Terv 2020 Terület- és településfejlesztési Operatív Programjának keretében. A TOP-6.4.1-16-VP1-2019-00003 azonosítószámú projekt keretében valósul meg a kerékpárút és kerékpárforgalmi létesítmények építése a Veszprém-Gyulafirátót szakaszon. Az Európai Unió és a Magyar Állam által nyújtott, vissza nem térítendő támogatás összege a TOP-6.4.1-16-VP1-2019-00003projekt keretében 905. 999. 920.-Ft. A támogatás intenzitása a projekt elszámolható költségeinek 100 %-a. A beruházás az Európai Regionális Fejlesztési Alap társfinanszírozásával valósult meg, a Széchenyi 2020 program keretében.   ma 12:51 LMP: Tartsuk meg városunkban a fiatalokat! LMP: Tartsuk meg városunkban a fiatalokat! A csütörtökön elfogadott ifjúsági stratégia rögzíti, hogy megtartóerőben Veszprém lehetőségei alatt teljesít, népessége csökken és elöregszik. A fiatalok más városokba, vagy akár külföldre mennek. ma 11:03

A következő oldal tartalma a kiskorúakra káros lehet.

Ha korlátozná a korhatáros tartalmak elérését gépén, használjon szűrőprogramot!

Az oldal tartalma az Mttv. által rögzített besorolás szerint V. vagy VI. kategóriába tartozik.