Ugrás a kezdőoldalra Ugrás a tartalomhoz Ugrás a menüre
2023. december 9. Natália
Veszprém
-1°C
2023. december 9. Natália
Veszprém
-1°C

Veszprémben versenyeznek a Modern Városok Kupájáért az úszók

2022. február 27. 11:24
Hétvégén tartják a Modern Városok Kupájának I. fordulóját a veszprémi sportuszodában. A pénzdíjas úszóverseny célja egyrészről az, hogy bemutassa Magyarország újonnan épült sportlétesítményeit, valamint versenyzési lehetőséget biztosításon korosztályos és felnőtt versenyzők számára nemzetközi ellenfelekkel.

A Magyar Úszó Szövetség hívta életre a Modern Városok Kupáját, aminek 2022-ben először Veszprém ad otthont. A városi sportuszodában pénteken, szombaton és vasárnap több versenyszámban tartják a futamokat, női és férfi indulókkal. Az Úszó Szövetség mellett a veszprémi futamot a Balaton Úszó Klub szervezte.

A verseny nem titkolt célja, hogy még nagyobb figyelmet irányítson a Modern Városok Program keretében az ország több pontján felépült sportlétesítményekre, továbbá népszerűsítse az úszósportot és versenyzési lehetőséget biztosítson a sportolóknak.

Szombaton a verseny megnyitóján Porga Gyula, polgármester azt mondta, amikor belevágtak a sportuszoda beruházásába három célt tűztek ki maguk elé. Egyrészről, hogy minden veszprémi kisgyermek meg tudjon tanulni úszni. Másrészről a szabadidősportok kedvelőinek legyen egy olyan központja, ahol az úszósportnak tudnak hódolni. Harmadrészben pedig legyen még több olyan veszprémi sportpillanat, ami berögződik a város életébe. A polgármester ezen kívül hozzátette, örül, hogy az ilyen kiírásokkal is öregbítik Veszprém sporthírnevét és még többen megszeretik a város uszodáját.

Az eseményen jelen volt Wladár Sándor, a Magyar Úszó Szövetség elnöke is, ő köszöntőjében méltatta a magyar úszóklubokat, többek közt a két veszprémi egyesületet, a Balaton Úszó Klubot és a Veszprémi Úszó Klubot.

A versenyszámok egészen vasárnap délutánig folynak majd az uszodában.

vehir.hu
Kovács Bálint
további cikkek
Könyv született a cserkészet 110 éves történetéről Könyv született a cserkészet 110 éves történetéről A cserkészet magyarországi történetéről szóló könyvet mutattak be a Mathias Corvinus Collegium veszprémi épületében pénteken.    ma 14:29 Új okosrendszer könnyíti meg a parkolást a belvárosban Új okosrendszer könnyíti meg a parkolást a belvárosban Az új parkolási rendszer a VKSZ Zrt. beruházásában készült, amely lényegesen megkönnyíti az autósok mindennapjait, és egyben nagy lépés a környezetbarát közlekedés felé is. A városban kialakított rendszernek köszönhetően 19 helyszínen 47 kamera, két perces frissítési idővel ad pontos információkat a szabad parkolóhelyek számáról.   tegnap 21:50 A béke hangja a legerősebb 1956 A béke hangja a legerősebb A decemberi veszprémi programok között hagyományosan jelen van egy megemlékezés, ami nem az adventi időszakhoz kapcsolódik, hanem a 20. századi magyar történelem egyik gyászos, mégis dicső eseményéhez. Pénteken Veszprémben is megemlékeztek a némi nőtüntetésről. ma 14:16 A jövőben is tartaná az idei színvonalat a Művészetek Háza A jövőben is tartaná az idei színvonalat a Művészetek Háza Hivatalosan decemberben véget ér az Európa Kulturális Fővárosa programsorozat, de ez nem jelenti azt, hogy nem tartogat még a jövő rengeteg érdekes eseményt számunkra. A Művészetek Háza csütörtökön tartotta meg évértékelőjét, ahol elmondták 2024-ben is ugyanekkora lelkesedéssel várják a látogatókat.   tegnap 14:12

A következő oldal tartalma a kiskorúakra káros lehet.

Ha korlátozná a korhatáros tartalmak elérését gépén, használjon szűrőprogramot!

Az oldal tartalma az Mttv. által rögzített besorolás szerint V. vagy VI. kategóriába tartozik.