//
Lehel névnap

úszás

Milák ezüstérme, csapataink győzelme – napi összefoglaló
Milák Kristóf érte el a magyarok közül a legjobb eredményt szombaton a tokiói olimpián, a 200 méter pillangón olimpiai bajnok úszó 100 méter pillangón 49.68 másodperces Európa-csúccsal lett ezüstérmes.
Milák: van egy ellenfelem, akit el akarok kapni
Milák Kristóf sokkal elégedettebben értékelte a 100 méter pillangón szerzett ezüstérmét, mint a 200-on nyert aranyát a tokiói olimpián, ahol előbbi számban mindössze 23 századdal maradt el a világcsúcsot úszó Caeleb Dresseltől.
Milák Európa-csúccsal ezüstérmes 100 méter pillangón
Milák Kristóf Európa-csúccsal ezüstérmet nyert 100 méter pillangón a tokiói olimpia úszóversenyének szombati napján.
Tokió 2020: Milák újra célba veszi az aranyat
A 200 méteres pillangóúszásban győztes Milák Kristóf szombaton 100 méteren is célba veszi az aranyérmet a tokiói olimpián.
Kalmár Ákos 22. lett 1500 méter gyorson
Nem jutottak döntőbe a magyarok 1500 méter gyorson a tokiói olimpia úszóversenyén: Gyurta Gergely a 15., Kalmár Ákos a 22. helyen zárt a leghosszabb medencés számban pénteken.
Elhalasztották a szombati 39. Lidl Balaton-átúszást
A várható kedvezőtlen időjárási körülmények miatt elhalasztották a szombatra tervezett 39. Lidl Balaton-átúszást.
Ez történt az olimpia ötödik napján – összefoglaló
Nagyszerűen sikerült magyar szempontból a tokiói olimpia szerdai versenynapja, miután Milák Kristóf a papírformát igazolva aranyérmet nyert 200 méter pillangón, a magyar férfi kardcsapat és a cselgáncsozó Tóth Krisztián pedig bronzérmet szerzett. A magyar csapat az ötödik versenynap után így két arannyal, egy ezüsttel és két bronzéremmel áll.
Milák: több tiszteletet az ellenfeleimnek
Milák Kristóf ugyan kissé csalódott az időeredménye miatt, de azért boldog, hogy olimpiai bajnok lett 200 méter pillangón a tokiói olimpián.