Közel egyéves előkészítő munka után megalakult Veszprém új polgárőrsége, amelyet hiánypótló civil szervezetként hívtak életre az alapítók. Korábban városrészenként működtek ilyen, a közbiztonság fenntartását segítő szervezetek, viszont az utóbbi években ezek közül volt amelyik megszűnt vagy összeolvadt egy másikkal. A Veszprémi Polgárőr Egyesület most ezt a hiányosságot fogja pótolni, ráadásul rögtön az induláskor olyan partnereket tudhat maga mögött, mint az önkormányzat, a rendőrség és a katasztrófavédelem.
Szerda délután ünnepélyes keretek közt ezeket az partnerségeket együttműködési megállapodások aláírásával is megerősítették a felek, ahol Takács László, az új egyeüslet elnöke köszöntötte a résztvevőket és a tagokat.
Az eseményen jelen volt Ovádi Péter, országgyűlési képviselő is, aki méltatta a széleskörű összefogást, amivel megalapították az új polgárőrséget. Kiemelte a rendőrök áldozatos munkáját, amiben nagy segítségre lesznek azok a civilek, akik csatlakoztak az új egyesülethez, ezzel új szintre léphet Veszprém közbiztonsága, fogalmazott.
Ez egyébként amúgy sem áll rosszul Veszprémben, a bakonyi megyeszékhelyet az ország legbiztonságosabb városai közt tartják számon.
Ezt Porga Gyula polgármester is kiemelte az eseményen, aki minden közösség alapjának nevezte a megfelelő közbiztonság meglétét, amihez viszont nem elég önmagában a rendőrség kitartó munkája, az önkormányzat és a civil szféra támogatása is kell, ami láthatóan tökéletes összhangban van Veszprémben.
A Veszprémi Polgárőr Egyesület rögtön öt együttműködési megállapodást is aláírt, elsőként a Veszprém Megyei Rendőr-főkapitánysággal, az önkormányzattal, a Veszprém Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatósággal, a VERGA Erdőgazdálkodási Zrt-vel és a Magyar Labdarúgó Szövetség Veszprém megyei igazgatóságával.
Ezek közül a rendőrséggel való együttműködés szükséges volt ahhoz, hogy minden jogszabálynak megfeleljen a szervezet, viszont a többi megállapodás is azt támasztotta alá, hogy a városban széles körű támogatásra számíthat a Veszprémi Polgárőr Egyesület.
Dr. Fellegi Norbert rendőr ezredes, megyei rendőrkapitány a rendvédelmi erők részéről úgy fogalmazott, két fontos stratégiai partnerük van, az önkormányzatok és a polgárőrségek. Kiemelte, hogy a közbiztonság ma a legfontosabb értékek közé emelkedett, éppen ezért minden támogatást meg fog adni a civil szervezet működéséhez.
A megyében egyébként a 216 településből 116 polgárőr egyesület működik. Ezt az adatot már Mezei József, a Veszprém Megyei Polgárőrök Szövetségének elnöke mondta, aki az új szervezetnek az anyagi támogatáson felül 10 db láthatósági mellényt is átadott, ezzel is elősegítve azt, hogy minél hamarabb megkezdehessék a munkájukat.
Végezetül dr. Túrós András, az Országos Polgárőr Szövetség elnöke mondta el, miért is van nagy jelentősége egy új polgárőr egyesület megalakulásának. Ahogy fogalmazott, a városi környezet nem kedvez az olyan önkéntes munkáknak, ahol a szabadidőt kell feláldozni a közjó érdekében, viszont Veszprém most példát is mutatott ennek ellenkezőjében.