A Metal Shredder Hungary Zrt. több mint egy évtizedes szakmai múlttal rendelkező, magyar tulajdonú vállalkozás. A cég a körkörös gazdaság irányelvei szerint foglalkozik többek között nemesfém kinyerésével az elektronikai hulladékból, leselejtezett röntgenfilmek feldolgozásával és újrahasznosításával, illetve kutatás-fejlesztéssel és innovációs tevékenységgel is.
„A jelenlegi háborús helyzet minden korábbinál jobban rávilágít arra, mennyire fontos a természeti erőforrásokkal való takarékos gazdálkodás, a hulladékokban található értékes anyagok újrafelhasználása, újrahasznosítása, különösképpen a legkritikusabb elektronikai ipar területén. A körforgásos gazdaság modellje nem divatos lózung többé, hanem parancsoló szükségszerűség. Az országban a környezetvédelmi képzést legelsőként bevezető Pannon Egyetem hosszú ideje elkötelezett a környezettudatosság, a környezeti értékek védelme, így a körforgásos gazdaság gyakorlata iránt. Ezért is fontos a hasonló elveket valló Metal Shredder Hungary Zrt-vel a képzés, a kutatás-fejlesztés és az innováció területére irányuló együttműködés” – mondta el dr. Gelencsér András, a Pannon Egyetem rektora.
„Cégünk kutatási és fejlesztési részlege folyamatosan azon dolgozik, hogy minél nagyobb hatékonysággal - minél kisebb környezeti terhelés mellett – „zero waste” technológiai rendszert állítson fel. Ezen a ponton kapcsolódik össze a Pannon Egyetem és a Metal Shredder Hungary Zrt. közös, jövőbe mutató stratégiai együttműködése. Az elektronikai hulladékok újrahasznosítása, a hulladékválogatási technológiák vagy a Li-ion akkumulátor feldolgozása olyan terület lehet a jövő mérnökeinek és vegyészmérnökeinek, amely - a korszerű eljárások kutatása során – tudományos és szakmai szinten is fejlődést és kihívást jelent. A duális képzés keretén belül széleskörű szakmai, gyakorlati lehetőséget biztosítunk az egyetem hallgatói részére és a kutatás-fejlesztési részlegünk eddig elért eredményeit, tapasztalatait - ismeretterjesztő előadások keretén belül - megosztjuk az oktatókkal és a hallgatókkal egyaránt.
Biztosak vagyunk abban, hogy a fiatalság új szellemisége és a tapasztalat találkozása a közös innováció a fenntartható fejlődés egyik záloga. Mindannyiunk számára fontos, hogy a környezetvédelem és a versenyképesség együttesen jelenjen meg a körkörös gazdasági folyamatokban." – tette hozzá Török András, a Metal Shredder Hungary Zrt. vezérigazgatója.
„A körforgásos gazdaság megteremtése és ennek részeként a hatékony és széleskörű hulladékhasznosítás a következő évtizedek legfontosabb feladatai közé tartoznak. Nem véletlen, hogy a Pannon Egyetem célként jelölte meg, hogy a körforgásos gazdasággal kapcsolatos oktatás és kutatás zászlóshajójává kíván válni Magyarországon. Ezzel összhangban fokozatosan bővítjük a képzési portfoliónkat a témában, valamint kutatás-fejlesztési projekteket folytatunk többek között a hulladékgazdálkodás, a hidrogéntechnológiák, a víztechnológiák vagy az akkumulátor-újrahasznosítás területén.
Ehhez a munkához folyamatosan keressük a kapcsolatot azokkal a piaci partnerekkel, akik a szektorban releváns tevékenységgel és tudással rendelkeznek. Bízom benne, hogy a most aláírásra kerülő megállapodás a Metal Shredder Hungary Zrt-vel egy hosszútávú és eredményes szakmai együttműködés kezdetét jelenti.” – emelte ki Csillag Zsolt, a Pannon Egyetem kancellárja.
Az együttműködés során létrehozott közös szellemi alkotások hasznosításáról a Pannon Egyetem Tudás- és Technológiatranszfer Központja gondoskodik.