Az alsóházi (9-12. helyért) rájátszásában szombaton (18.00) a Kiskunhalast fogadja a Veszprém Barabás KC. Gyurka János hölgykoszorúja a Hunnia elleni sikert követően újabb győzelme esetén óriási lépést tehet a bennmaradásért, azonban az Éles József vezette vendégek is a két pontért lépnek parkettre a Veszprém Arénában. A két egykori fotexes kiválóság külön csatájában Gyurka János vezet, hiszen a mieink az alapszakasz mindkét meccsén két vállra fektették a Halast. A mérkőzés előtt a bakonyiak vezetőedzőjével beszélgettünk.
– A Hunnia elleni meccsen láthattuk, hogy támadásban jól teljesített az együttes, a hátsó alakzattal azonban még akadtak gondok. Sikerült a héten előrejutni ezen a téren?
– Úgy gondolom, hogy, ha a Hunnia ellen sem működött volna a támadásunk, akkor igen nagy bajok lennének, szerencsére nem így történt. Tény és való, hogy a védekezésünk abszolút nem működött. Emiatt kicsit Déjà vu érzésem volt a Fehérvár elleni mérkőzéssel kapcsolatosan, hiszen nem ütköztünk eleget az ellenfél támadóival, s nem voltunk elég agresszívek. Olyan kevés lábmunkával pedig nem lehet védekezni, mint ezek a találkozókon. Ezen dolgoztunk egész héten, amely szemmel láthatóan jobban is működött az edzéseken. Bízom benne, hogy ezt a meccsen is meg tudjuk mutatni.
– Mire számít a Kiskunhalas elleni találkozón?
– Mindenki tisztában van azzal, hogy ez a mérkőzés mire megy ki. Tekintve, hogy ellenfelünk egy pontot elveszített, többszörözött erővel fog játszani ellenünk az arénában. Főként annak tudatában, hogy a hátsó alakzatunk az elmúlt meccseken nem úgy működött, ahogy szerettük volna. Bízom benne, hogy megacélosodtak a lányaink, s meg fogják mutatni, hogy mire képesek, s hogy tudnak küzdeni egymásért. Valamennyi játékosom, így Lengyel Edit is a fedélzeten van, így e tekintetben panaszra nincs okunk.
– Mire hívta fel a lányok figyelmét az ellenféllel kapcsolatban?
– A Kiskunhalas rendezett, összeszokott játékkal tud kiállni az ellenfeleivel szemben. Játékosaik és vezetőik is kijelentették, hogy győzelemre készülnek ellenünk. Fontos, hogy ne hagyjuk, hogy támadásban szétfaultolják a játékunkat, s folyamatosan tudjuk játszani. Szintén nagyon fontos a visszarendeződés, mert a letámadás jó fegyvere a Halasnak. Védekezésben mindenkitől nagyon jó teljesítményt várok el. Azt várom, hogy mutassunk olyan egységes képet, amelyet idehaza már jó párszor produkáltunk az NB I-ben, s szerezzük vissza a játék alatt az önbizalmunkat.
– A Fehérvár elleni meccsen nyomasztólag hatott a társaságra a tét súlya, amely görcsössé tette a játékukat. Milyen erőfeszítéseket tettek ennek a kiküszöbölésére?
– Természetesen sokat beszéltünk erről a problémáról, ezért próbáltam a lányokba erőt és hitet öntetni. A legfontosabb, hogy a lányok ne várják azt, hogy a másik tejesítsen helyettük. Mindenki vállalja fel azt, amit tud, s legyen személyiség és egyéniség a pályán, s mutassa meg, hogy mire képes. Ez korábban nagyon hiányzott. Több esetben szemmel láthatóan egymásra néztek, s a másiktól várták a megoldást. Pozitív kisugárzást, s elszántságot várok az összes játékosomtól. Úgy gondolom, hogy ez a legfontosabb.
Rájátszás a 9-12. helyért
1. forduló:
Kiskunhalas NKSE–ASA-Consolis Hódmezővásárhelyi NKC 31:31 (15:16)
Veszprém Barabás KC−Hunnia KSK 51:35 (26:19)
2. forduló:
ASA-Consolis Hódmezővásárhelyi NKC–Hunnia KSK 50:21 (26:3)
Veszprém Barabás KC− Kiskunhalas NKSE április 16. (szombat) 18.00
Tabella
9. Hódmezővásárhelyi NKC | 2 | 1 | 1 | – | 81–52 | +29 | 6 (3) |
10. Veszprém Barabás KC | 1 | 1 | – | – | 51–35 | +16 | 6 (4) |
11. Kiskunhalas NKSE | 1 | – | 1 | – | 31–31 | 0 | 3 (2) |
12. Hunnia KSK | 2 | – | – | 2 | 56–101 | –45 | 1 (1) |
Zárójelben az alapszakaszban szerzett bónuszpontok szerepelnek. | |||||||
