Minderről Hartmann Ferenc (MSZP) és Gerstmár Ferenc (LMP) ellenzéki képviselők beszéltek hétfő délelőtt a Kossuth utcán megtartott sajtótájékoztatójukon. Gerstmár felidézte, hogy még 2020-ban döntött arról az önkormányzat, hogy létrehoznak egy munkacsoportot, amelynek ugyan döntési jogköre nincs, de segítségével hatékonyabb lesz az információáramlás a képviselők, köztük az ellenzékiek felé is az Európa Kulturális Fővárosa program fejleményeiről.
A munkacsoport működését aztán a koronavírus-járvány sokáig gátolta, végül 2021-ben változtattak a határozaton, miszerint igény szerint ülésezik, de legalább évente 4 alkalommal és tagjai közt ott vannak az ellenzéki frakciók képviselői is.
Gerstmár Ferenc elmondta, az utolsó ülés 2021. november 8-án volt, azóta a polgármester nem hívta össze, így az LMP-s politikus szerint kimaradnak számos fontos döntésből, sőt volt olyan is, hogy ők is csupán a médiából értesültek bizonyos EKF-es fejlesztések helyzetéről.
A sajtótájékoztatón Hartmann Ferenc kiemelte, kezdeményezik a munkacsoport összehívását, amit szeretnének sajtónyilvános körben megtartani, a napirendi pontok között pedig tájékoztatást kérnének az önkormányzat tulajdonába került ingatlanokon való fejlesztések állapotáról, ütemezéséről, valamint az EKF-ben foglalkoztatottak létszámáról, személyi juttatásaikról, úgy, mint bérköltségek, megbízási díjak, kötelezettségek, szerződések.
Hartmann továbbá elfogadhatatlannak tartja, hogy az ellenzék nem delegálhatott tagot a Veszprém-Balaton 2023 Zrt. igazgatótanácsába és felügyelő bizottságába, valamint a Veszprém 2030 Műszaki Infrastruktúra Fejlesztő Kft. felügyelő bizottságába.
A két képviselő kiemelte azt is, ők maguk elkötelezettek az EKF sikere mellett, ahogy a pályázat benyújtását is támogatták és véleményük szerint minden veszprémi érdeke, hogy sikeres legyen a program, de szeretnének nagyobb rálátást kapni a folyamatokra.