A technikaversenyt, amelyben a megadott kritériumok szerint a kis homokfutókat kellett elkészíteni az év elején hirdették meg azzal a céllal, hogy népszerűsítsék a 6. 7. és 8. osztályos gyerekek körében fémmegmunkálásra épülő szakmákat, elsősorban a kreativitást és a játékos jelleget kiemelve.
Éppen ezért a kiírás szerint a megadott fa és fém elemekből ugyanolyan kisautókat kellett készíteni, viszont azok dekorálása, kreatív ötletekkel való megtöltése már a csapatok feladata volt.
A versenyre várakozáson felül összesen 70 négyfős csapat jelentkezett, végül 49 pályamű érkezett be, amit technikatanárokból álló zsűri értékelt. A pályázat része volt, hogy a munkafolyamatokat videós formában megörökítsék a csapatok, ezeket a verseny részeként szintén veszprémi médiaszakemberekből álló csapat értékelte.
Hogy pontosan mi célból indult ez a pályázat, arra Markovszky György, a Veszprém Megyei Kereskedelmi és Iparkamara elnöke adta meg a választ a keddi ünnepélyes díjátadón, ahol úgy fogalmazott, manapság kezd visszatérni a megbecsülése a kétkezi szakmáknak és fontos felhívni a figyelmet arra, mennyi örömteli pillanat van egy ilyen kézzel fogható alkotófolyamatban. Hozzátette, sok nyugat-európai ipari nagyvállalat vezetői közt is vannak olyanok, akik pályafutásukat azzal kezdték, hogy kitanulták a kétkezi szakmát, így pedig még nagyobb alázattal és szakértelmemmel tudnak egyre magasabb szintre lépni a karrierükben is.
A mostani pályázatot a Szakipark – Veszprémi Iparos Park projektben érintett szervezetek hívták életre a Modern Városok Program részeként, a veszprémi önkormányzat, a VKSZ Zrt. és a már említett iparkamara.
Az önkormányzat részéről Hegedűs Barbara, alpolgármester köszöntötte a megjelent fiatalokat, aki elsősorban a pályázat figyelemfelhívó jellegét emelte ki, miszerint a XXI. század szakképzése immáron a gyakorlatra épül, Veszprémben a Szakiparkban, valamint a VSZC Jendrassik-Venesz Technikumban a legmodernebb körülmények közt merülhetnek el ezeknek a szakmáknak az érdekességében a diákok.
A versenyen három legjobban teljesítő csapat tagjai értékes tárgyi ajándékokkal gazdagodtak, valamint különböző belépőjegyekkel. Érdekesség, hogy mindegyik csapatot lányok erősítették. A végeredmény ezek alapján:
3. helyezett az Ajkai Eötvös Lóránd – Kossuth Lajos Általános Iskola „Pindúr Pandúrok csapata (tagjai: Markos Anna, Nagy Barbara, Hoffmann Nóra, Balogh Alexandra, felkészítő tanár: Eszlingerné Jutasi Ildikó)
2. helyezett: Deák Ferenc Általános Iskola „Deák7A_4-es csapata (tagjai: Nagy Gréta, Börczi Boglárka, Papp Sára, felkészítő tanár: Blahó Csilla)
1. helyezett: Deák Ferenc Általános Iskola „Deák8_2-es csapata (tagjai: Szita Emese, Knollmayer Viola, Bacher Tímea, Nagy Tamara, felkészítő tanár: Blahó Csilla)