Minden olyan év, amikor olimpiát rendeznek, számunkra kiemelkedően fontos – fogalmazott Schmitt Pál. Láthatóan, Veszprém városának fontos a sport, hiszen itt kerül átadásra júliusban az ország egyik legmodernebb sportcsarnoka, amit elsősorban a következő generáció fog használni, a sportolók és nem utolsó sorban az utánpótlás generációja – fogalmazott az egykori olimpikon. A MOB elnöke megosztotta délelőtti élményét a hallgatósággal, ami lesújtó volt, Veszprémben is az országos átlaghoz hasonlóan, 10-ből 6 tanuló semmilyen sporttevékenységet nem végez a kötelező, heti iskolai 2x45 percen kívül. Sokkal több pénz kellene a sport hazai támogatására, egyáltalán nem elegendő a jelenlegi nemzeti jövedelem 0.2%-a, amit az összes sportra fordítanak hazánkban. Ez összeg Németországban 1.5%, ami a teljes magyar költségvetés hat szorosa! Kanadában az állam évi egy dollárral támogatja a sportot, ami véleményük szerint, hosszú távon, húsz év alatt négy dollár megtakarítást eredményez az államnak. Sokkal több pénz kell az egyesületek, a diáksport, a tömegsport és az utánpótlás támogatására, hazánkban, már elnézést a kifejezésért: némely sportlétesítményünk le van rohadva– fogalmazott az elnök. Majd folytatta: amikor én voltam kamasz és az apám elé mertem állni, szeretnék elmenni szórakozni, először is tisztes távolságra kellett állnom tőle, hogy pofin ne vágjon, és megkérdezte, hogy mi a fenét akarok én az éjszakában csavarogni. Most viszont a fiatalok számolatlanul járnak „bulizni”, azt sem tudjuk, hogy mit csinálnak, a sporttal a testtel és a szellemmel nem is foglakoznak. Erről a helyről is üzenem a mindenkori kormánynak, hogy tessék odaadni a sportnak a nemzeti jövedelem 1%-át, mert nem lesz utánpótlás nem lesz magyar sport. Az edzőket is jobban meg kellene becsülni, mert a sportolók jönnek-mennek, nyernek-veszítenek, de ők mindig is edzők maradnak. Sporttudományos kutatás nincs, a Sportkórházat „majdnem” bezárták, sportirodalom nincs, pedig az olimpikonjainknak 15 millió magyar szurkol az egész világon. Kiss Balázs is kitűnő olimpikon volt, elvégezte az egyetemet, személy szerint nekem ővele hosszú távú terveim vannak, jelentette be Schmitt Pál.
A magyarok pekingi esélyeit, részvételét Vad Dezső mutatta be. Amit szeretnénk: 6 aranyat, ugyanennyi ezüst és bromnzérmet az olimpián. Ha ma rendeznék az Olimpiát, akkor 153 magyar induló lenne, de a kezdetekre a kvalifikáltak létszáma eléri a 160-165 fő induló létszámot. Aranyat a következő sportágakban „kötelező” teljesíteni: kajak-kenu, öttusa, vívás, vízilabda és majd a ”meglátjuk kategória” – fogalmazott a tanácsadó. A Nemzetközi Olimpiai Bizottság 10500 főben jelölte meg az induló sportolók létszámát. A legesélyesebb sporthatalmak: a házigazda Kína, Oroszország és az USA, szeretnék az összes érem 60%-át „begyűjteni”, a többin a világ 200 induló országa osztozhat, mondják.
Dr. Schmitt Pál elhozta magával az 1972-es olimpiai aranyérmét, amit még Münchenben nyert. Tette ezt azért is, hogy az öt földrészes játékok ideje valóban a sporté legyen Pekingben és ne a politikáé. A MOB semmilyen bojkottot nem támogat. Ugyanígy elítéli a doppingot is, amit kő keményen ellenőriznek a sportolóinknál (is). Pekingben, a stadionokban, kétezer magyar szurkoló fogja buzdítani honfitársainkat. Átadásra került a magyar olimpiai csapat hivatalos edzőruhája az egymilliomodik MOB hivatalos web oldal látogatójának, Domokos Ágnesnek, aki történetesen veszprémi lakos.