Ugrás a kezdőoldalra Ugrás a tartalomhoz Ugrás a menüre

A vonatokon és a távolsági buszokon is érvényes a kedvezményes jegy a tűzijátékra utazóknak

2022. augusztus 26. 13:58 // Forrás: MTI
A vonatokon és a Volánbusz járatain is felhasználható a MÁV kedvezményes, kétezer forintos jegye, amivel a budapesti tűzijátékra érkezőket segíti a vasúttársaság.

Biber Anett, a MÁV Zrt. szóvivője elmondta, hogy speciális, fixáras retúrjeggyel utazhatnak a most szombatra halasztott ünnepi programra és onnan haza az érdeklődők a hétvégén. A jegyet akár úgy is igénybe lehet venni, hogy Budapestre vonattal érkeznek, a fővárosból pedig busszal utaznak haza az emberek.

A menetjegy a vasúton a második kocsiosztályra szól, a felárak (például az IC helyjegyé) megfizetése vagy az autóbuszok kiegészítő jegyeinek megváltása alól nem mentesít. A jegyeket pénteken és szombaton és a hazaútra még vasárnap is lehet használni. A kedvezményes jegy leginkább azoknak éri meg, akik 100 kilométernél messzebbről érkeznek az ünnepi rendezvényre.    

A családoknak, csoportoknak további kedvezmény is jár. A jegy egy utazó esetében 2000 forint, de ha ketten utaznak, 2800 forint, tehát 800 forinttal több. Három utazó esetében szintén 800 forinttal emelkedik az ár, ha pedig négyen utaznak, akkor 4400 forintot kell fizetni - ismertette Biber Anett. Kiemelte: családok esetében ez az ár még kedvezőbb, mint ha a családos kedvezményt veszik igénybe, két szülő két gyerekkel mintegy hatezer forinttal olcsóbban utazhat.

A szóvivő felhívta a figyelmet a MÁV applikációjára, ahol külön menüpont alatt lehet megvásárolni a kedvezményes jegyeket.

vehir.hu
további cikkek
Endrődi Sándorra emlékeztek Endrődi Sándorra emlékeztek Születésének 175. évfordulóján ünnepi műsorral emlékeztek Endrődi Sándor költőre. tegnap 11:30 Megújul a Kiskőrösi utca Megújul a Kiskőrösi utca Január 17-én megkezdődnek a Kiskőrösi utca felújítási munkálatai, melyek várhatóan szeptemberre fejeződnek be. Az útburkolat és a járdák rekonstrukcióját a Modern Városok Program és a veszprémi önkormányzat közös finanszírozásában végzik, a projekt teljes költsége meghaladja a 330 millió forintot.  2025. január 16. 20:54 Navracsics Tibor: "jobban vagyunk közbeszerzések tekintetében az EU átlagánál" Európai Unió Navracsics Tibor: "jobban vagyunk közbeszerzések tekintetében az EU átlagánál" Figyelemreméltó statisztikát osztott meg Navracsics Tibor közigazgatási és területfejlesztési miniszter a közösségi oldalán. Az egyajánlatos közbeszerzések visszaszorításában bőven túlteljesítette Magyarország az Európai Unió felé tett vállalását, miközben az EU-ban több, mint tízszeresen rosszabb ennek az aránya hazánkhoz képest. 2025. január 16. 16:45 Versenysport és jóga Life&Style Versenysport és jóga A jóga egy komplex eszköztár, filozófiával, fizikai gyakorlással, légzéstechnikával, meditációval, relaxációval ahhoz, hogy miként tudjunk fenntartani egy erős, jól működő szervezetet! Hogyan lehet a jóga több ezeréves tudományát és kidolgozott rendszerét a versenysportban alkalmazni a teljesítmény javítására, és milyen előnyöket nyújthat a sportolók számára? A jóga hagyományosan spirituális gyakorlás, azonban több ezeréves múltra visszatekintő komplex rendszere hatékonyan alkalmazható a versenysportban.  2025. január 16. 15:50

A következő oldal tartalma a kiskorúakra káros lehet.

Ha korlátozná a korhatáros tartalmak elérését gépén, használjon szűrőprogramot!

Az oldal tartalma az Mttv. által rögzített besorolás szerint V. vagy VI. kategóriába tartozik.