Louis Palmer egy magyar származású környezetvédelmi kalandor, ő volt az, aki 2007 és 2008 között megkerülte a Földet, de nem akárhogyan, egy tisztán napenergiával működő autóval tette meg az 54 000 km-es távot.
Az ő nevéhez fűződik a SolarButterfly projekt, ami lényegében a korábbi túrájának egy továbbgondolt megoldása: egy elektromos autó vontatta napelemes lakókocsi világkörüli útja, amely Longi napelemekkel lesz szerelve. A napelemekkel nem csak a lakókocsi, hanem a lakókocsit vontató tisztán elektromos meghajtású gépkocsi áramellátása is biztosított, így a földkörüli túra során a jármű energia ellátása 100%-ban megújuló napenergiával biztosított.
A túra európai része 2022 május végén indult el az ENSZ székháza elől Genfben és a tervek szerint 2025-ben fog visszaérkezni Párizsba a párizsi klímaegyezmény aláírásának 10. évfordulóján.
Előtte viszont útba ejti Magyarországot, benne Veszprémet is, ahová szeptember 11-én, vasárnap érkezik meg a Hotel előtti parkolóba, ahol délelőtt 10 és 12 óra között lehet találkozni vele. Ebben a Maxon Motor veszprémi gyára is segítségére lesz Louis Palmernek, a svájci székhelyű, ám Veszprémben is működő cég a kezdetektől szponzorálja a kezdeményezést nemzetközi szinten is.
A SolarButterfly projekt fő célja, hogy útja során olyan cégeket és projekteket is meglátogasson, ezzel együtt bemutasson, amelyek a párizsi klímaegyezmény céljainak eléréséhez hozzájárulnak. Ezzel hívja fel a figyelmet a klímaegyezményben rögzített célok elérésének, a megújuló energiák és a környezetvédelem fontosságára.
A veszprémi látogatás során is felvonul egy ilyen helyi kezdeményezés a SolarButterfly mellett, a Pannon Egyetem Solarboat fejlesztését, azaz napelemes hajóját fogja bemutatni a nagyközönség számára is nyitott rendezvényen vasárnap.