A hivatalos nyitás előtti sajtóbejáráson dr. Kurdi Róbert, a Mérnöki Kar dékán-helyettese elmondta, a Nárcisz utca 12. szám alatt található központba az egyetem dolgozói és hallgatói is bevihetik számukra már feleslegessé vált, ám értéket hordozó tárgyaikat. Ehhez egy elektronikus felületet is létrehoztak, amelyre egyetemi azonosítóval lehet belépni: minden tárgyról kép készül, s itt a felületen lehet lefoglalni őket, majd nyitvatartási időben (10-14:00) a központból elvinni őket, illetve az elvitt tárgyak helyett újat is lehet behozni. Azért, hogy a központ ne hulladéklerakóként szolgáljon, egy kolléga felel, ő ellenőrzi, hogy a leadott holmik – például könyvek, társasjátékok, sporteszközök – valóban értéket képezzenek.
A rendszeren keresztül nagyobb tárgyakat, tehát akár szekrényeket is fogadnak, azokat a tárgyakat pedig, amelyeket nem szállítanak el néhány hónapon belül, karitatív célra ajánlanak fel, vagy a hulladékudvarban adják le őket.
Az intézmény egyébként ettől függetlenül is tervez a térben akár karitatív eseményeknek helyet adni, így megtöltve tartalommal is a helyet.
Dr. Abonyi János általános és tudományos rektorhelyettes úgy fogalmazott, a Pannon Egyetem rendkívül szerteágazó tevékenységgel igyekszik támogatni a fiatalokat: az oktatáson túl a (R)Egyetem – Pannon Egyetem Újrahasználati Központ létrejöttével például a klímaszorongás feloldásában is segítenek. Hiszen a legfontosabb az, hogy a jövő kihívásai és nehézségei mellett megoldásokat is mutassanak a problémák kezelésére, és kereteket adjanak ahhoz, hogy mindenki megtalálja a számára legjobb módszert.
A most megnyíló Központ pedig csak az első állomás az egyetemi polgárok körforgásos szemléletének formálásában: a R(E)gyetem megnyitását további hasonló akciók követik majd a közeljövőben.