Ugrás a kezdőoldalra Ugrás a tartalomhoz Ugrás a menüre
2024. november 22. Cecília
Veszprém
2°C
2024. november 22. Cecília
Veszprém
2°C

Állatvédelmi szakjogász képzés indul az országban

2022. október 1. 9:22 // Forrás: Miskolci Egyetem
Hiánypótló, az országban egyedülálló állatvédelmi szakjogászképzést indított a Miskolci Egyetem együttműködésben az Állatorvostudományi Egyetemmel. A miskolci Állam- és Jogtudományi Kar posztgraduális kurzusára jelentkezők betekintést nyerhetnek az állatvédelmi jog és a hozzá kapcsolódó tudományterületekbe. Az Állatorvostudományi Egyetem hozzáadott értékeként pedig a szakterület állatorvosi, pszichológiai, kommunikációs, gazdasági, szociológiai és antropológiai vonatkozásait is megismerhetik a hallgatók.

A felsőoktatásban elindult modellváltás egyik legfontosabb, jövőbe mutató hozadéka, hogy megteremti a lehetőségét az egymástól akár teljesen különböző tudományterületeken tevékenykedő intézmények közötti együttműködésre. Az egyetemek partnerségben, egymást is segítve érzékenyebben és rugalmasabban tudnak viszonyulni azokhoz az elvárásokhoz, amit a tágabb közösség, a társadalom fogalmaz meg irányukban. Határterületeken támogathatják egymás munkáját: szakmai, oktatási tudományos-kutatási programokban, közös tananyagfejlesztésben.

Példaértékű e tekintetben a Miskolci Egyetem és az Állatorvostudományi Egyetem között idén februárban megkötött együttműködési megállapodás, amelynek köszönhetően Magyarországon először a Miskolci Egyetem Állam- és Jogtudományi Karán indulhat el egy hiánypótló szak, az állatvédelmi szakjogászképzés.

„Az állatvédelem napjainkban nem csak erkölcsi feladat, hanem társadalmi szinten elvárt tevékenység. Nem csak törvényekkel szabályozott jogintézmény, hanem különböző tudományágakon átívelő terület” – fogalmazott az első kurzus hallgatóit köszöntő Varga Judit igazságügyi miniszter, az Universitas Miskolciensis Alapítvány kuratóriumának elnöke a Miskolci Egyetemen.

A szakági képzés jelentőségére utalva elmondta: a kormány kiemelten fontosnak tartja, hogy tovább javítson az állatok helyzetén, ezért az elmúlt héten benyújtotta a Közös ügyünk az állatvédelem Alapítvány létrehozásáról szóló törvényjavaslatot. Az alapítvány fő céljai között szerepel a civil állatvédő szervezetek munkájának támogatása mellett az is, hogy ráirányítsa a figyelmet a felelős állattartásra.

„A hazai egyetemi oktatásban mérföldkőnek számít az állatvédelmi szakjogászképzés elindítása, ezzel párhuzamosan az állatvédelmi szakállatorvosok oktatása az Állatorvostudományi Egyetemen. Ezek a kurzusok olyan komplex ismereteket nyújtanak a szakterületről, amik Magyarországon ma máshol nem érhetőek el” – hangsúlyozta az eseményen Ovádi Péter, állatvédelmi kormánybiztos. A tématerület újdonságát és népszerűségét jelzi, tette hozzá, hogy a szeptemberben indult kurzusokra rekordszámban jelentkeztek. Meglátása szerint a specializálódott szakembergárda hozzájárulhat a hazai állatvédelemi szemlélet és közösségi gondolkodás formálásához.

vehir.hu
Kovács Bálint
további cikkek
Az állatok nagyobb odafigyelést igényelnek a fagy beköszöntével állatvédelem Az állatok nagyobb odafigyelést igényelnek a fagy beköszöntével tegnap 13:37 Lezárult az Állatvédelmi Témahét: 315 ezer gyerek tett az állatokért közélet Lezárult az Állatvédelmi Témahét: 315 ezer gyerek tett az állatokért 2024. november 19. 13:10 Vásárlással segíthetünk az állatvédő civileknek állatvédelem Vásárlással segíthetünk az állatvédő civileknek A Közös ügyünk az állatvédelem Alapítvány kezdeményezésére november 14. és 20. között nyolc vállalat nyújt támogatást állatvédelemmel foglalkozó civil szervezeteknek a vásárlásaink után. 2024. november 13. 17:04 ,Célunk, hogy minden állatnak megadjuk az esélyt egy boldogabb életre' – interjú Czink Viviennel, a PUMI vezetőjével állatvédelem ,Célunk, hogy minden állatnak megadjuk az esélyt egy boldogabb életre' – interjú Czink Viviennel, a PUMI vezetőjével Veszprémben az elmúlt egy évben egy egyedülálló kezdeményezés valósult meg, amely nemcsak gazdátlan állatok számára kínál új lehetőséget, hanem működése során valódi közösségi térré is vált. A PUMI Állatvédelmi Kompetencia Központ célja, hogy a kutyák örökbefogadása mellett edukációs és szabadidős programok révén is gazdagítsa a város társadalmi életét. Czink Vivien ügyvezetőt arról kérdeztük, hogyan zajlanak mindennapjaik a központban, miként történik egy kutya örökbefogadása, és mi inspirálta arra, hogy egy ilyen különleges, szívvel-lélekkel megvalósított projektben vegyen részt. 2024. november 10. 21:59

A következő oldal tartalma a kiskorúakra káros lehet.

Ha korlátozná a korhatáros tartalmak elérését gépén, használjon szűrőprogramot!

Az oldal tartalma az Mttv. által rögzített besorolás szerint V. vagy VI. kategóriába tartozik.