A projekt a Területfejlesztési Operatív Program támogatásával, 404 millió forintból valósult meg a STRABAG kivitelezésében.
A helyi lakosoknak ezzel régi vágya valósult meg: Ovádi Péter országgyűlési képviselő szerint az itt élőknek a tavaly átadott Litér és Királyszentistván közötti bicikliút mellett a legfontosabb célkitűzése a Sóly belterületi, illetve a két települést összekötő út felújítása volt. A beruházásra valóban nagy szükség: sokáig a térség egyik legrosszabb minőségi útja volt, amit számos kátyú, felhullámzódott burkolat jellemzett. A fejlesztésnek köszönhetően viszont nemcsak a biztonságosabb és korszerűbb közlekedést sikerül biztosítani, valamint a két település minőségi összekötését, de ahogy arra a képviselő rávilágított, az emberek összeköttetése is megvalósult ezzel, ráadásul a belterületi út megújulása Sóly összképét is javítja.
Kőszegi Ilona, Királyszentistván polgármestere a szombati sajtótájékoztatón úgy fogalmazott, a megújult út nemcsak a két település között képez hidat és az itt élők életminőségét befolyásolja, de az erre kirándulók számára is megkönnyíti a közlekedést és fokozza az élményt, s bízik benne, hosszú időn keresztül sikerül megőrizni az út minőségét.
Kaptur József, Sóly polgármestere köszönetét fejezte ki a közútkezelőnek a pontos és precíz kivitelezésért, illetve amiért kiemelt figyelmet fordítottak a lakossági igényekre és igyekeztek azt maximálisan kielégíteni. Mint mondta, a köszönet az erre közlekedő buszjáratok sofőrjeinek nevében is szól, hiszen a rossz minőségű úton korábban meglehetősen veszélyes volt napi szinten többször egy nagyobb járművel közlekedni. A polgármester ugyanakkor hangsúlyozta, továbbra is oda kell figyelni a veszélyforrásokra: egy megújult úton hajlamosak vagyunk nagyobb sebességgel hajtani annak ellenére is, hogy belterületi útról van szó, a balesetmentes közlekedés azonban csak akkor lehetséges, ha betartjuk az előírásokat.