Ugrás a kezdőoldalra Ugrás a tartalomhoz Ugrás a menüre

Előzetesben a hitelcsalók

2010. május 9. 4:37 // Forrás: rendőrség
Az öt férfit csalás megalapozott gyanúja miatt vették őrizetbe a rendőrség Gazdaságvédelmi Osztályának nyomozói.

Csalás megalapozott gyanúja miatt három építési vállalkozó előzetes letartásáról döntött a Veszprémi Városi Bíróság, két műszaki ellenőr esetében pedig tegnap házi őrizetet rendeltek el. Azzal gyanúsítják őket, hogy egy pénzintézet illetékeseit jogtalan haszonszerzés céljából tévedésbe ejtették, illetve tévedésben tartották. A kár összesen 278 millió forint.

A rendőrségen egy Veszprém megyei székhellyel működő pénzintézet vezetői tettek feljelentést csalás miatt ismeretlen tettes ellen. A pénzintézet 2008 nyarán társasházak megépítésének finanszírozására beruházási célú vállalkozói hitelszerződéseket kötött három Pest megyei székhellyel rendelkező gazdasági társasággal.

Az egyes hiteleket az ingatlanok készültségi fokához igazodva három részletben folyósították. Mivel a társasház 30, 50 és 80 százalékos készültségi fokát műszaki ellenőri szakvélemény és az elvégzett munkálatokról kiállított számla bizonyította, a hitelek esedékes részletét a pénzintézet átutalta az építőipari társaságoknak. A három cégnek összesen 278 millió forintot, a hitel teljes összegét folyósították.

A nyomozás során megállapították, hogy az ingatlanok valós készültségi foka 27-40 százalék közötti, és a bemutatott számlák tartalma többségében valótlan. A vizsgálat során kiderült, hogy a hitel összegének visszafizetése az adósnak és a készpénzfizető kezeseknek (a cégek ügyvezetőinek) már a hitelszerződés megkötésekor sem állt szándékában, pénzügyi helyzetükre figyelemmel a felvett összeg visszafizetésére képtelenek voltak.

vehir.hu
további cikkek
Súlyosan megsérült egy magyar gyerek a bledi várnál közélet Súlyosan megsérült egy magyar gyerek a bledi várnál Súlyosan megsérült egy magyar gyerek, miután szerdán lezuhant a szlovéniai bledi vár melletti kilátónál - közölte a helyi rendőrség. tegnap 15:48 Megérkezett Veszprém új elektromos busza, teljessé vált a V-Busz zöld flottája közélet Megérkezett Veszprém új elektromos busza, teljessé vált a V-Busz zöld flottája Újabb elektromos autóbusszal bővült a V-Busz flottája, ezzel lezárult a város Zöld Busz Programja. A legújabb járművet csütörtökön mutatták be a sajtó képviselőinek, méghozzá rendhagyó módon: a tájékoztatót magán az autóbuszon tartották. Az eseményen Porga Gyula polgármester és Bartha László, a V-Busz Kft. ügyvezetője ismertette a fejlesztés részleteit, majd a bemutatót követően az önkormányzati képviselők is egy rövid városi körön próbálhatták ki az új járművet. ma 0:23 Közgyűlés előtt és közben: polgármeseri találkozó tiltakozókkal, kell-e médiacentrum, fűnyírás hiánya direkt közélet Közgyűlés előtt és közben: polgármeseri találkozó tiltakozókkal, kell-e médiacentrum, fűnyírás hiánya direkt Több, a veszprémiek mindennapjait érintő kérdésben is döntött a városi közgyűlés csütörtöki ülésén. Az interpellációk között a városi hetilap önkormányzati támogatása, a Gyárkert zajterhelése, valamint a Haszkovó buszfordulóba tervezett energiatároló is szerepelt. A képviselők emellett döntöttek a részvételi költségvetés folytatásáról, több alapítvány támogatásáról, valamint számos városfejlesztési kérdésről is. A legpikánsabb esemény mégsem a Városháza falain belül, hanem a ház előtt történt, amikor egy, az Aranyosvölgybe tervezett ingatlanfejlesztés miatt tiltakozó csoporttal találkozott a polgármester. tegnap 18:11

A következő oldal tartalma a kiskorúakra káros lehet.

Ha korlátozná a korhatáros tartalmak elérését gépén, használjon szűrőprogramot!

Az oldal tartalma az Mttv. által rögzített besorolás szerint V. vagy VI. kategóriába tartozik.