Ugrás a kezdőoldalra Ugrás a tartalomhoz Ugrás a menüre

Felkészült a kihívásokra

2010. május 11. 0:41
Mihalovics Péter, az ország legfiatalabb képviselőinek egyike bízik abban, hogy megfelel az elvárásoknak. Interjú.

Mihalovics Péter 27 esztendősen lett parlamenti képviselő, ami nem kis felelősséggel járó feladat. Viszont nem újdonság számára a közéleti munka, mert negyedik esztendeje tagja a veszprémi önkormányzatnak, és úgy érzi, sikeresen végezte a munkáját, eleget tett a választópolgárok elvárásainak. Most viszont országos szinten kell megfelelnie. Megkérdeztük, tart-e a hamarosan rá nehezedő felelősségtől.

- Fiatal politikusként nagy teher nehezedik a vállamra, nagy a felelősség, de úgy érzem, készen állok a feladatra. Már akkor erre készültem, amikor nagyobb szerepet vállaltam az ifjúságpolitika kialakításában és a frakció szervezésében. Nekünk, fiataloknak a dinamizmusunkkal kell többet nyújtanunk.

- Milyen feladataid lesznek a ciklusban?

- Az még nem ismeretes, hogy pontosan melyik bizottságban fogok dolgozni. A frakcióülésen volt egy felmérés, ki miben érzi jónak magát, én a külügy és a határon-túli magyarok helyzetével, a kultúra és sajtó ügyekkel foglalkozó illetve az ifjúságügyi, szociális és családügyi bizottságokat jelöltem meg. Utóbbiban engem elsősorban az ifjúságpolitika érdekel, célom, hogy a parlament elfogadja az irányításommal kialakított Új Nemzedék ifjúsági programot.

- Folytatod-e a munkát Veszprémben?

- Szeretnék Veszprémben is dolgozni, bár még nem tudom, hogy az önkormányzati törvény módosítása milyen változásokat fog hozni a város életében. Több szempontból is jónak tartanám, ha lenne folytonosság a veszprémi közéletben, mindenképp fontos lenne, hogy azok az emberek tudják folytatni a munkát a jövőben is, akik négy évvel ezelőtt elnyerték a választók bizalmát. Azért is szeretnék továbbra itt dolgozni, hogy lássam a négy éve elkezdett projektek – mint a Dózsa iskola felújítása – miként fejeződnek be. Az igazsághoz tartozik, hogy a Fidesz júniusban fogja nyilvánosságra hozni az önkormányzati képviselőjelöltjeinek névsorát, addig nem tudok biztosat mondani. Ha kapok felkérést, természetesen élek a lehetőséggel, hogy tovább képviselhessem a Dózsavárost.

- Az országos választásokon dr. Horváth Zsolt országgyűlési képviselő kampányfőnöke voltál, visszatekintve, hogyan értékeled a munkát?

- Sokan mondják, hogy ez volt az elmúlt húsz év legunalmasabb kampánya. Véleményem szerint a kampány a választásban teljesül ki, ha pedig ezt nézzük, ez az újkori Magyarország legsikeresebb, legtörténelmibb kampánya volt. Örülök, hogy ilyen fiatalon a kampányban is volt szerepem. Mi az emberekkel való közvetlen kapcsolatteremtésben hittünk, nem gondoltuk, hogy óriásplakátokkal lehet győzni. Minden településen próbáltuk a jelöltünket elvinni az emberek közé, erre épült a gyors, hatékony és egyben olcsó kampányunk. A győzelmet sokan az országos politikai klíma számlájára írják, de jó és hiteles jelölt illetve egy eltökélt segítőhálózat nélkül nem győzhettünk volna.


Mihalovics Péter

- Fogsz-e tanítani a Pannon Egyetemen?

- Ez egy jó kérdés. Volt ilyen megkeresés, de jelenleg a doktori iskolai tanulmányaimat kell befejeznem. Tavaly megszereztem a doktori szigorlatot, nemsokára pedig a disszertációt szeretném bemutatni. Úgy vélem, a doktori cím elengedhetetlen ahhoz, hogy az ember a tudását átadhassa egy egyetemen.

- A képviselői munka, munkák mellett marad-e idő kikapcsolódni?

- Minden alkalommal elmondom a barátaimnak, hogy én vagyok a világ egyik legszerencsésebb embere, mert a barátaim a munkatársaim. Nap mint nap azokkal az emberekkel dolgozom együtt, akikkel elmennék szórakozni is. Országgyűlési képviselőtársaimmal járok focizni, a veszprémi fidelitasos kollégáimmal – akikkel a kampány alatt napi szinten együtt dolgoztam - járok el hétvégente kártyázni, DVD-t nézni, kikapcsolódni. De épp ez segít, hogy lelkesen és kitartóan tudjam végezni a munkámat.

- Mikorra tervezel családot?

- Édesanyám többet tervezi a családom, mint én magam. Egyelőre nem érzem magam minden szempontból felkészültnek arra, hogy felelősségteljesen tudjak családot alapítani. Bízom benne, hogy rövid időn belül megtalálom a párom, akivel leélhetem az életem, akivel közösen gyermeket tudok vállalni. Az elkövetkező időszakban sokkal több energiát és időt kell a munkába fektetnem, hogy megfeleljek a kihívásoknak. Épp emiatt nem hiszem, hogy ez az időszak lesz az, mikor családot alapítok.

- Hogyan látod a jövőd, meddig akarsz a politikával foglalkozni?

- A Fideszben nem pozíciókat, hanem feladatokat osztanak az embereknek. Az embert nem felemelik egy státuszba, hanem kap egy munkát, amihez tartozik egy szükséges pozíció is. Ha a főnökeim négy év múlva is úgy látják, alkalmas vagyok erre a munkára, természetesen nem fogok nemet mondani. Ha pedig az élet úgy hozza, hogy más területen kell bizonyítani, akkor állok annak is elébe. Ha jól végzi az ember a munkáját, nem jöhet semmi olyan akadály, ami arra kényszerítené, hogy feladja az álmait.

Tiger Szabolcs

A következő oldal tartalma a kiskorúakra káros lehet.

Ha korlátozná a korhatáros tartalmak elérését gépén, használjon szűrőprogramot!

Az oldal tartalma az Mttv. által rögzített besorolás szerint V. vagy VI. kategóriába tartozik.